Gadżety

Tak wyglądają gogle rzeczywistości wirtualnej Samsung

przeczytasz w 1 min.

Mamy pierwsze zdjęcie gogli rzeczywistości wirtualnej Samsung zwanych obecnie Project Moonlight.

Samsung Project Moonlight

O tym, że Samsung zamierza wejść na arenę rzeczywistości wirtualnej słyszymy już od dłuższego czasu. Przed dwoma tygodniami znowu zrobiło się na ten temat głośno po tym, jak odkryto, że wyświetlacze w najnowszej wersji deweloperskiej gogli Oculus Rift to te same, na których wyświetlany jest obraz w smartfonach Samsung Galaxy Note 3. Nie samą współpracą jednak gigant z Korei żyje. Od kilku miesięcy wiemy, że Samsung pracuje nad własnym zestawem. Mamy pierwsze zdjęcia tego gadżetu.

Redakcja wortalu The Verge dowiedziała się, że już na początku września odbyć ma się oficjalna prezentacji gogli rzeczywistości wirtualnej Samsung. Obecnie określane mianem Project Moonlight gogle będą się znacznie różnić od produktu firmy Oculus VR – nie będą miały bowiem zintegrowanego wyświetlacza, lecz wykorzystywać będą w tym celu ekran smartfona. Według Koreańczyków obecne urządzenia mobilne mogą pochwalić się pod tym względem naprawdę wysoką jakością.

Oprócz miejsca na smartfona, portu microUSB i soczewek, gogle Project Moonlight mają także pokrętło do regulacji ostrości. Czy coś poza tym? Tego na razie nie wiadomo – będziemy musieli poczekać do oficjalnej zapowiedzi. Tymczasem – oto one:

Samsung Project Moonlight wygląd

Źródło: TheVerge

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  eryk1310
  4
  nigdy nie załozyłbym tego na głowe :)
  • avatar
   tdamse
   2
   O nie, każdy inny tylko nie Samsung!
   • avatar
    Gonsiorr
    1
    A jak ktoś nie ma drogiego smartfona :(, liczyłem na coś więcej.
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Nie rozumiem idei urządzenia, płacę za gogle które dostosowane są tylko do galaxy note 3 (mam nadzieję że nie pomyliłem modelu ze zdjęcia, wygląda on przecież oryginalnie) ?
     Moim zdaniem, każde takie urządzenie powinno mieć własny wyświetlacz jako integralną jego część.
     • avatar
      3ndriu
      1
      Wyglądają dość topornie, mogą być razem ze smartfonem za ciężkie do dłuższego użytkowania. To i tak nie jest sprzęt dla mnie :( . Przy różnej wadzie wzroku w oczach większość takich rozwiązań jest dla mnie nieprzestępna...
      • avatar
       daker836
       0
       Wyglądają jak z 1950 roku