Pamięć RAM

Samsung przenosi produkcję DDR3 w proces technologiczny 40nm

Dariusz Wieleba | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Dariusz Wieleba
9 komentarzy Dyskutuj z nami

Firma Samsung poinformowała, że rozpoczęła masową produkcję chipów wykonanych w procesie technologicznym 40nm dla kości RAM DDR3 o pojemności 2GB. Nowe chipy przy napięciu 1.35V osiągają przepustowość 1.6 GB/s.

Samsung narazie zastosuje nowe chipy przy produkcji zestawów 2GB i 4GB DIMM oraz SODIMM, a także od 4GB do 16GB DIMM dla serwerów. Przedstawiciele Samsung Semiconductor wyrazili nadzieję, że nowe kości bardzo szybko trafią do sprzedaży, nie tylko ze względu na zaawansowanie technologiczne i wydajność, lecz także na walory ekologiczne. Nowe pamięci bowiem są bardziej energooszczędne od obecnie stosowanych.

Źródło: TechConnect

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  może kupię :)
 • avatar
  Konto usunięte
  z tą ekologią to tak już przesadzają :)... akurat RAM bierze tyle prądu, że całe miasto można z tej energi zasilić... za nie długo będą już nawet projektować chyba ekologiczny prąd :P.
 • avatar
  Konto usunięte
  Ale ram to kupuje się raz na kilka lat z reguły, i po tym czasie nawet ta drobna różnica daje korzyści, w sumie ich nie zauważysz ale gdybyś miał porównanie jedne obok drugiego to było by widać.
 • avatar
  Konto usunięte
  No to nieźle skoczyli z tym procesem technologicznym, bo normalnie DDR3 robi się w 95nm :D
 • avatar
  Konto usunięte
  juz widze jak te wielkie firmy martwia sie przyroda:), nawyzej zielonymi banknotami na kontach:), Ekologia to marketing:). Ciesze sie z 40nm (wieksza wydajnośc, mniej ciepła)
 • avatar
  Konto usunięte
  zauwazam tendencje do tego ze nie wazniejsze jest ile MHz ma pamiec tylko w jakim procesie technologicznym jest. To samo juz jest z procesorami - nikogo (przecietnie) juz nie obchodzi ile procesor ma GHz tylko jak jest szybszy od innego. Kiedys byl prostrzy swiat komputerow :)) - procek intel-a 800MHz byl szybszy od innego 700MHz - (to samo z pamieciami 266MHz i 333MHz) i koniec.
 • avatar
  Rysioo
  fajnie wyglądają te kosteczki :)