RTV

Oto doskonały pilot według Samsunga

przeczytasz w 1 min.

Uniwersalny, intuicyjny i nowoczesny - taki jest pilot Samsung Smart Control TM1860. Do telewizora, odtwarzacza i konsoli.

Smart Control TM1680 – pod tą niepozorną nazwą kryje się doskonały pilot według firmy Samsung. Czym akcesorium miałoby sobie zasłużyć na taki tytuł? Trzema „ościami” – to: uniwersalność, intuicyjność i nowoczesność.

Samsung Smart Control TM1680 to uniwersalny pilot, który jest przystosowany do kontrolowania telewizora, odtwarzacza multimedialnego , dekodera czy konsoli do gier. Zamiast kilku pilotów walających się po stole, wystarczy ten jeden, wykorzystujący technologię Bluetooth. Aby było to możliwe, należy wcześniej przeprowadzić prosty (według Samsunga) proces parowania. W przypadku telewizorów koreańskiego producenta można też skorzystać z interfejsu głosowego.

Pilot Samsung Smart Control TM1680 został uproszczony tak bardzo, jak to tylko możliwe, a przez to zapewniać ma bardzo intuicyjną obsługę. Liczba przycisków została ograniczona do minimum – jak tłumaczy producent: „fizyczna klawiatura numeryczna zastąpiona została jej wirtualną wersją, widoczną na ekranie telewizora. Dzięki temu Smart Control prezentuje się nowocześnie, a zarazem dyskretnie”.

Taką więc przeszliśmy drogę – od pokręteł na samym odbiorniku, przez pilot przewodowy (lata 50. ubiegłego wieku), a później pilot bezprzewodowy (kiedy to wraz z rosnącą funkcjonalnością telewizorów zwiększała się liczba przycisków), aż do minimalizacji. Pytanie tylko, jak długo jeszcze w ogóle będziemy potrzebowali pilotów, skoro coraz częściej do kontrolowania urządzeń wystarcza sam smartfon?

Źródło: Samsung

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  3
  Super i zamiast użycia jednego przycisku trzeba się przebijać przez jakieś chore menu. To już było w aparatach fotograficznych i od kilku lat wraca do normalności wraz z dodatkowymi przyciskami i kółkami nastaw.
  • avatar
   drcocaina
   1
   Doskonały pilot to ten z XBMC (Kore), którego mam na smart-fonie
   • avatar
    Fiona
    1
    Samsung i wszystko jasne......

    To mój stary wynalazek LG - magic jest o kilka klas lepszy....
    Kupiony do wklepywania tekstu na ekranie tv - ostatnio trafił do szuflady - taka jest przydatność tych wynalazków
    • avatar
     maatib
     1
     Niestety pilot wieje tandetą pod kątem wykonania...wygląda na bardzo delikatny...przyciski łapią luz już po kilku dniach używania...strach co będzie z przyciskami od przewijania kanałów lub zmiany głośności po roku używania...Żeby wybrać konkretny kanał trzeba najpierw wcisnąć przycisk by rozwinęła nam się lista z cyframi, następnie przejechać w prawo lub w lewo by wybrać pojedynczą cyfrę!...jak ktoś ma 10 kanałów to do przeżycia...jak ma się trzycyfrową liczbę kanałów to zaczyna wnerwiać, bo szybka zmiana na konkretny kanał nie istnieje...chyba że da się prościej ale nie udało mi się odkryć jak...pewnie po czasie da się przywyknąć ale jak dla mnie to krok do tyłu...Z głosowych funkcji nie korzystałem...jak dla mnie wada to również gabaryty...niby całkiem nieźle leży w dłoni ale jak już go gdzieś bezwiednie położysz to chwila minie zanim go znajdziesz :)...Przeglądanie za pomocą tego pilota internetu to katorga...mini klawiatura z touchpadem lub myszka bezprzewodowa+klawiatura to zakup obowiązkowy...chyba że lubisz klikać adresy internetowe literka po literce za pomocą pilota to wtedy to pilot dla ciebie :)...brak pointera to duży minus...Magic Remote od LG bije tego pilota na głowę. Ogólnie nie polecam.
     • avatar
      Much_
      0
      Śmiechłem jak zobaczyłem.... :P
      • avatar
       Konto usunięte
       -1
       Pilot tragiczny,
       Nie da się przewijać filmów/serialy na IplaTV.

       Przycisk wyłączania wciska się przy lekkim ruszeniu pilota, czy położeniu go źle na łóżko.
       • avatar
        raffal81
        0
        Mam go ;) ale wcale nie jest taki doskonały :))
        • avatar
         TheEquinoxe
         0
         Czekaj, czekaj? to co tu mam klikać po kolei żeby zmienić kanał? Bo u siebie to szybko klikam dwie lub trzy cyferki i po sprawie a tutaj? Mam laserkiem celować w ekran czy co?
         • avatar
          Himoto
          0
          Tak brzydkiego pilota dawno nie widziałem, to nie jest aby czasem zabawka dla dzieci? Bo jeśli on realnie tak wygląda to chyba Samsung zwolnił wszystkich swoich projektantów, a ten pilot był projektowany przez księgowego z działy odpadów po produkcyjnych od żelazek. xD