RTV

Samsung Smart TV coraz bardziej popularne

przeczytasz w 1 min.

Inteligentne telewizory Samsung Smart TV systematycznie zyskując coraz większe grono użytkowników.

Samsung Smart TV

Samsung ma kolejne powody do zadowolenia. Telewizory Samsung Smart TV systematycznie zyskują na popularności i w najbliższej przyszłości trend ten raczej nie ulegnie zmianie.

Koreański producent pochwalił się, iż wzmocnił swoją pozycję jako marka numer jeden wśród producentów inteligentnych telewizorów w Wielkiej Brytanii. Co ciekawe, liczba użytkowników platformy Smart TV przekroczyła tam próg 2,5 mln tygodniowo (33-procentowy wzrost w ciągu ostatnich sześciu miesięcy).

Również w Polsce Samsung Smart TV ma się bardzo dobrze. Z ostatnich danych wynika, iż na naszym rynku ponad 65% nowych telewizorów i odtwarzaczy Blu-ray wyposażonych w funkcje smart podłączanych jest do internetu. Wśród aplikacji najwieksze wzięcie mają między innymi Player, YouTube, IPLA, VOD.TVP.PL, VoD Onet czy HBO GO.

„W grudniu 2015 roku przekroczyliśmy próg 1 miliona użytkowników miesięcznie, a w ciągu ostatnich 6 miesięcy ich liczba wzrosła o ponad ¼ (styczeń vs. sierpień). Pierwsze miesiące nowego roku przyniosły dalszy, znaczący wzrost i spodziewamy się, że w najbliższym czasie osiągniemy tygodniowo milion użytkowników naszej platformy Smart TV.” – Martyna Menge, Content & Services Team Manager w Samsung Electronics Polska

Samsung Smart TV aplikacje

Przeprowadzona w USA z kolei ankieta (przez TDG na 2000 osób) Video Behavior in the Age of Quantum Media pokazuje, że mimo wielu możliwości odbioru strumieniowych transmisji telewizyjnych użytkownicy bardzo często wybierają telewizory Smart TV (32%). To wynik lepszy niż konsol do gier (25%), odtwarzaczy Blu ray i innych urządzeń. Wedle Michaela Greesona, dyrektora ds. badań w TDG, wszystko z racji łatwości obsługi.

„W przypadku Smart TV widz nie musi manualnie przełączać telewizora na odbiór sygnału z innego urządzenia ani sięgać po inny pilot zdalnego sterowania, aby uzyskać dostęp do wybranej aplikacji strumieniowej czy programu.”

A Wy, przekonaliście się już do zalet telewizorów Smart TV czy wciąż podchodzicie do tego rozwiązania sceptycznie?

Źródło: Samsung

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  gukeskl
  4
  W praktyce to dotyczy większości producentów telewizorów z smart TV, a wy piszecie tylko o Samsungu, ciekawe...
  • avatar
   slawkorx
   2
   Ciekawe rzeczy wypisujecie, ale jakoś mam znajomych i sam mam 2 tv Samsunga za duże pieniądze i jakoś odpukać sie nie psują. Miałem kiedyś tv Sony za duże pieniądze i o dziwo wytrzymał 6lat, sprzedałem zadowolonemu nabywcy i porównując go do nowych modeli Sony z 2015r. już bym nie zaryzykował na dzień dzisiejszy przy ich awaryjności.

   Reasumując dziś kupno tv to wielka loteria niezależnie od firmy która go stworzyła. Podzespoły są praktycznie z tych samych firm wytwarzanie i składane pod różnymi markami.
   • avatar
    zurcios
    1
    Ja powiem szczerze wysprzęgliłem sie ze smart tv. Przede wszystkim dla tego, że producent mojego telewizora (nie Samsung) szybko zastopował rozwój mojej platformy i zrobił do nowych modeli coś zupełnie innego. No i kicha.
    Jak dla mnie telewizor niech będzie telewizorem, a jak będę chciał (bo chcę) mieć smart tv, to podłączam do tego albo jakiegoś Androida albo coś małego z Win10 i mam nad tym pełną kontrolę. JA mam kontrolę, a nie producent TV.
    • avatar
     slawkorx
     1
     Z drugiej strony jeśli już pominąć smarta to np. odtwarzanie filmów napisów itd wypada najlepiej tylko na dwóch markach LG i Samsung. Nie piszę tego złośliwie chwaląc dana markę ale takie są fakty.
     Miałem możliwość zabawy na wielu markach tv w tamtym roku i chwalony tak np. Sony nawet nie widział mojego dysku gdzie na innych markach nie było to problemem.

     Jak miałem tv od Sony to na tamte czasy upłynniacz był właśnie najlepszy na tej marce a dziś chcąc nie chcąc ma to tv od Samsunga.

     To samo dotyczy nowości typu Oled (raptem dwie marki to tworzą naprawdę solidnie jak LG i Panasonic.
     • avatar
      cosby
      -2
      Nigdy więcej TV od samsunga. Wszystko od nich pada zaraz po gwarancji. TV za 5 koła dwa razy w serwisie a po gwarancji padł na amen. To samo kumpla za 4 koła. Nie lubię teorii spiskowych ale coś siedzi w tym postarzaniu produktów...
      • avatar
       Nalovp
       0
       Właśnie rozglądam się za nowym tv,ale na samsunga to nawet nie patrze bo żona chce sony.Moja toshiba 42" FHD z 2007 roku nadal świetnie działa,ale jest zbyt ciężki do przykręcenia na gipsie ;)