Telewizory

Możliwości sterowania telewizorami Samsung Smart TV

przeczytasz w 1 min.

Pilot, gesty, mowa - możliwości sterowania najnowszymi telewizorami Samsung Smart TV jest naprawdę wiele.

Samsung Smart TV

Najnowsze telewizory Samsung Smart TV cieszą się dobrą opinią zarówno recenzentów, jak i konsumentów. Warto przyjrzeć się możliwościami sterowania – te, bowiem są dość spore w przypadku tych urządzeń.

Zacznijmy od najbardziej klasycznej opcji. W zestawie z telewizorami Samsung z linii F8000 i F8500 znajdziemy dodatkowo pilota – konkretnie nowego Touch Remote, który łączyć ma w sobie atrakcyjny wygląd i funkcjonalność.

Został on wyposażony w klasyczne przyciski oraz panel dotykowy i umożliwia dostęp do wszystkich najważniejszych ustawień – przełączania kanałów, regulacji głośności, poruszania się po menu głównym. Poza standardową funkcjonalnością, w kilka chwil może on także zmienić się w touchpad – poruszając palcem po powierzchni możemy przemieszczać kursor po ekranie telewizora.

Przejdźmy teraz do możliwości bardziej „Smart”. W telewizorach Samsung z serii F7000, F8000 oraz wyższych możemy do sterowania wykorzystać – dzięki wbudowanemu mikrofonowi i kamerze – głos oraz gesty. Jeżeli mowa o tym pierwszym – wystarczy wypowiedzieć „Smart TV” i nastąpi aktywacja trybu analizującego słowa. Poza standardowymi komendami – na przykład „ścisz”, „głośniej”, „kanał piąty”, „głośność 10” – możemy także przy pomocy głosu uruchomić wyszukiwarkę internetową i aplikacje, zmienić źródło obrazu oraz wyłączyć urządzenie.

Drugim ciekawym sposobem na sterowanie telewizorem są gesty. Po pomachaniu do odbiornika na ekranie pojawia się kursor, którym możemy standardowo poruszać po ekranie. Zaciśnięcie dłoni w pięść to z kolei znak dla telewizora oznaczający włączenie menu, i tak dalej, i tak dalej.

Ostatnia możliwość znana jest już od jakiegoś czasu i zarazem bardzo łatwa i przyjemna. Mowa tu o możliwości sterowania telewizorem za pośrednictwem smartfona z systemem operacyjnym Google Android. Poza możliwością sterowania, opcja ta umożliwia także przesyłanie danych z urządzenia mobilnego na duży ekran.

Źródło: Samsung

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  MasterBarti
  5
  Obsługa TV przy pomocy gestów to masakra. Miałem okazję pobawić się takim TV i to była porażka.
  Jest to dość męczące i po chwili korzystania z YT i oglądania programu tv strasznie bolą ręce. Nie wiem kto będzie z tego korzystał ale myślę, że zaledwie jakieś 5-10% użytkowników a po dłuższym czasie i tak wrócą znów do pilota.
  • avatar
   Fiona
   5
   Wolę pilota magic od LG.

   Sterowanie gestami - jak przedmówca - a jeszcze jak po pokoju zacznie biegać dziecko to już mamy Bejrut ;P

   Sterowanie głosem fajne, acz czy niezbędne ?

   A za kamerkę podziękuję, tv stale połączony z netem, hakerzy są zdolni, o tym iż firmy kochają współpracę z amerykańskimi służbami już wiadomo oficjalnie.

   Reasumując, szpiegiem nie jestem, ale nie potrzebuję np. obejrzeć swoich imienin na Youtube, albo innych atrakcji... Ew przechodząc przez okój w piżamie zastanawiać się czy nie obserwuje mnie jakiś zboczeniec, brrrrr

   Świetny materiał reklamowy producenta Samsung, tylko może warto było napisać materiał promocyjny, ew. reklama płatna...

   (oj czuję że zaraz wytną mój komentarz)
   • avatar
    Konto usunięte
    4
    Szkoda tylko, że trzeba mieć topowe modele smartfonów do tego typu zabaw. Mam Galaxy Gio i nawet nie zasługuję na oficjalną aplikację od Samsunga na Play'u do sterowania swoim TV ... Dobrze, że ktoś się pofatygował, by zrobić "zamiennik"...
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     Mam jakieś dziwne wrażenie że na benchmarku wspierane są tylko 2 firmy Samsung i Microsoft no ale cóż zrobić sponsor płaci sponsora się promuje .
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      *Artykuł sponsorowany
      • avatar
       Konto usunięte
       1
       Hola hola. Seria 7000 też ma takowy pilot. Nie wiem czy czasem niższe modele z serii oczywiście F nie mają też takowego. Ostatnio widziałem go chyba w modelu F6100, albo nawet w serii 5000? Na pewno piloty te nie występują tylko w serii 8000 i 8500.