Telewizory

Samsung rozszerza ofertę 8K TV, przypomina o MicroLED TV i zapowiada rozwój Smart TV

przeczytasz w 2 min.

Podczas targów CES 2019 firma Samsung podzieliła się swoimi planami związanymi z sektorem TV. Wygląda na to, że jej priorytetami będą w najbliższym czasie rozdzielczość 8K, technologia MicroLED i funkcje Smart TV.

Targi CES 2019 przyniosły odpowiedź na pytanie o to, jak Samsung widzi najbliższą przyszłość telewizorów, a przynajmniej to, jak chce ją kreować. Zamierza stawiać na rozdzielczość 8K i modularną technologię Micro LED, rozwijając przy okazji swoje środowisko Smart TV.

Telewizory 8K Samsung – będzie ich coraz więcej

Pod koniec 2018 roku w sprzedaży pojawiły się pierwsze telewizory Samsung QLED 8K – to Q900R w wariantach 65, 75 i 85 cali. Podczas targów CES 2019 koreański producent ogłosił, że wkrótce dołączy do nich jeszcze jeden model. Będzie on przeznaczony dla użytkowników wyznających zasadę „im większy, tym lepszy” – przekątna to bowiem aż 98 cali. 

A jeśli dla kogoś to wciąż za mało, to…

Samsung pokazał 219-calową (i 75-calową) ścianę MicroLED

Firma Samsung uznała, że tegoroczny CES to dobra okazja, by przypomnieć o technologii Micro LED. Są to zbudowane z samodzielnie emitujących światło diod LED wyświetlacze o konstrukcji modułowej, co oznacza bezproblemową możliwość dostosowania ich rozmiaru i proporcji do konkretnych wymagań czy potrzeb (np. 9x3, 1x7 czy 5x1). Dodatkowym atutem jest brak ramek.

Samsung CES MicroLED

„Nasza technologia Micro LED to początek kolejnej rewolucji ekranów wyposażonych w inteligentne wyświetlacze, które można indywidualnie dostosowywać i które przewyższają inne w każdym aspekcie działania. Technologia Micro LED firmy Samsung nie ma granic, a jedynie nieskończone możliwości” – skomentował Jonghee Han z Samsung Electronics.

Producent przekonuje, że elastyczność konfiguracji nie jest jedyną zaletą wyświetlaczy MicroLED, a w parze z nią ma iść wysoka jakość obrazu (głęboka czerń, wysoki kontrast i żywe kolory). Aby to udowodnić, na targach CES 2019 pokazano dwa modele: 219-calowego olbrzyma oraz jego mniejszego, 75-calowego brata.


(Digital Trends)

Wypada wspomnieć jeszcze, że w ciągu ostatniego roku wyświetlacze typu MicroLED udało się mocno odchudzić – z 80 do 30 mm – przy zachowaniu jakości i szerokich możliwości skalowania. 

Co nowego w Samsung Smart TV?

Jeszcze przed targami Samsung zapowiedział, że tegoroczne telewizory Smart TV otrzymają funkcję zdalnego dostępu do peceta. Nie jest to jednak jedyna nowinka, bo już podczas samej imprezy dowiedzieliśmy się, że nowe modele zostaną również wzbogacone o obsługę iTunes Movies & TV Shows oraz Apple AirPlay 2.

Samsung CES iTunes

Ta pierwsza aplikacja pozwoli na uzyskiwanie dostępu do biblioteki iTunes z poziomu telewizora – zarówno swoich materiałów, jak i katalogu „wypożyczalni”. Obsługa AirPlay 2 natomiast umożliwi odtwarzanie materiałów multimedialnych zapisanych na urządzeniach Apple bezpośrednio na dużym ekranie.

Źródło: Samsung, Digital Trends, CNET, New Atlas

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  5
  mnie to całe niby 'smart tv' po prostu razi. o ile kompa mogę zaktualizować i jestem nadal kompatybilny, to w przypadku telewizora jestem skazany na producenta, który podobnie jak w smartfonach, będzie aktualizował system przez 3, może 4 lata i koniec.
  w dodatku do smarttv pakują soc tak słaby, że jest na styk, muli, przycina. tak ma większość 'smartów'.

  ja chcę prosty wyświetlacz, za to android tv box sobie dokupię, bez zmiany wyświetlacza. prosty wyświetlacz startuje szybko, tak jak monitor. nie trzeba czekać aż całe oprogramowanie się zainicjuje.