Smartfony

Samsung wzbogaci swoje smartfony o system Smart Glow

przeczytasz w 1 min.

Smart Glow to nowe podejście to diody powiadomień w smartfonie. Samsung chce ten element mocno rozwinąć.

Diody powiadomień są w smartfonach czymś powszechnym. Mogłoby się wydawać, że w tym akurat elemencie trudno o jakiekolwiek zmiany, ale Samsung zamierza udowodnić, że tego typu myślenie to spory błąd.

Koreański producent wdrożyć chce do swoich smartofnów system Smart Glow. Brzmieć może to dość tajemniczo, ale całe rozwiązanie wcale skomplikowane nie jest. Sprowadzać ma się do pierścienia okalającego obiektyw tylnego aparatu. Owy element podświetlać ma się w przypadku spadku poziomu baterii, nieodebranych połączeń itp.

Funkcjonalność wygląda zatem na dokładnie taką samą, na jaką liczyć można w przypadku obecnie stosowanych diod powiadomień. Zgadza się, aczkolwiek producent chce to rozszerzyć i pozwolić chociażby na zmianę kolorów i intensywności podświetlenia.

Poza tym, umiejscowienie nowego elementu, mogące początkowo nieco dziwić, nie jest przypadkowe. Pierścień podświetlać ma się po wykryciu twarzy, chwilę później wykonane zostanie zdjęcie. Tyle tylko, że to pomysł dla wykonujących autoportrety tylnym aparatem. Ile jest takich osób?

Samsung Smart Glow

Smart Glow jest już podobno projektem dopracowanym. Pierwszym smartfonem korzystającym z omawianego systemu ma być Galaxy J2 (2016), kolejnym być może Galaxy Note 7.

Źródło: droid-life

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bassv
  0
  samsungowi brak pomysłów o dodajmy diodę tu i tu i kasa leci


  • avatar
   gieteiks
   -1
   Xperia z2 ma taką diodę tylko z frontu w szczelinie głośnika. Mam ten telefon i gdy dostaje wiadomoac z messengera świeci się na zielono, gy nie odbiorę połączenia to na biało, gdy bateria jest niskk to miga na czerwono. Fajna sprawa, dziwne tylko że uważają to za nowość, no ale wodomo to jest "nowość" zainteresowuje. OGÓLNIE TO POWINNI DODAĆ TAKA DIOTE ALE NA PRZÓD URZĄDZENIA.
   • avatar
    Konto usunięte
    -1
    Boże co za pierdoły. Miałem to wiele lat temu w HTC Mozart
    • avatar
     kokosnh
     -1
     diode powiadomień to miałem w starym HTC wildfire, teraz w g4 też taka jest u góry ekranu ( ogólnie fajnie, tu jedyne co zrobili to przenieśli to na tył, aby było widać jak telefon leży ekranem na spód )
     • avatar
      guziel
      -1
      W telefonach LG dioda jest z przodu i z tyłu.
      • avatar
       maciuch2
       0
       Diotę powiadasz?
       • avatar
        HardCorak
        0
        Ale ci wszyscy producenci są durni, prawie żaden nie udostępnia aplikacji do sterowania diodą kolor itp. O takiej zaawansowanej aplikacji jak Light Flow to zapewne nie wiedzą a tam można przypisać kolor diody do konkretnej aplikacji i wiele więcej.
        • avatar
         Wasek
         0
         Czyli, że co? Od dzisiaj wg Samsunga kładziemy telefon na wyświetlaczu?
         • avatar
          mati306
          0
          LG G2 ma diodę wokół przycisku, ale jej funkcjonalność to porażka i nigdy mi się to nie przydało... Może samsung lepiej to rozpracuje. A zresztą frontowa dioda również ma braki, Light Flow trochę tą sytuację ratuje