Smartfony

Samsung wzbogaci swoje smartfony o system Smart Glow

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
12 komentarzy Dyskutuj z nami

Smart Glow to nowe podejście to diody powiadomień w smartfonie. Samsung chce ten element mocno rozwinąć.

Diody powiadomień są w smartfonach czymś powszechnym. Mogłoby się wydawać, że w tym akurat elemencie trudno o jakiekolwiek zmiany, ale Samsung zamierza udowodnić, że tego typu myślenie to spory błąd.

Koreański producent wdrożyć chce do swoich smartofnów system Smart Glow. Brzmieć może to dość tajemniczo, ale całe rozwiązanie wcale skomplikowane nie jest. Sprowadzać ma się do pierścienia okalającego obiektyw tylnego aparatu. Owy element podświetlać ma się w przypadku spadku poziomu baterii, nieodebranych połączeń itp.

Funkcjonalność wygląda zatem na dokładnie taką samą, na jaką liczyć można w przypadku obecnie stosowanych diod powiadomień. Zgadza się, aczkolwiek producent chce to rozszerzyć i pozwolić chociażby na zmianę kolorów i intensywności podświetlenia.

Poza tym, umiejscowienie nowego elementu, mogące początkowo nieco dziwić, nie jest przypadkowe. Pierścień podświetlać ma się po wykryciu twarzy, chwilę później wykonane zostanie zdjęcie. Tyle tylko, że to pomysł dla wykonujących autoportrety tylnym aparatem. Ile jest takich osób?

Samsung Smart Glow

Smart Glow jest już podobno projektem dopracowanym. Pierwszym smartfonem korzystającym z omawianego systemu ma być Galaxy J2 (2016), kolejnym być może Galaxy Note 7.

Źródło: droid-life

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bassv
  samsungowi brak pomysłów o dodajmy diodę tu i tu i kasa leci


 • avatar
  gieteiks
  Xperia z2 ma taką diodę tylko z frontu w szczelinie głośnika. Mam ten telefon i gdy dostaje wiadomoac z messengera świeci się na zielono, gy nie odbiorę połączenia to na biało, gdy bateria jest niskk to miga na czerwono. Fajna sprawa, dziwne tylko że uważają to za nowość, no ale wodomo to jest "nowość" zainteresowuje. OGÓLNIE TO POWINNI DODAĆ TAKA DIOTE ALE NA PRZÓD URZĄDZENIA.
  -1
 • avatar
  Konto usunięte
  Boże co za pierdoły. Miałem to wiele lat temu w HTC Mozart
  -1
 • avatar
  kokosnh
  diode powiadomień to miałem w starym HTC wildfire, teraz w g4 też taka jest u góry ekranu ( ogólnie fajnie, tu jedyne co zrobili to przenieśli to na tył, aby było widać jak telefon leży ekranem na spód )
  -1
 • avatar
  guziel
  W telefonach LG dioda jest z przodu i z tyłu.
  -1
 • avatar
  maciuch2
  Diotę powiadasz?
 • avatar
  HardCorak
  Ale ci wszyscy producenci są durni, prawie żaden nie udostępnia aplikacji do sterowania diodą kolor itp. O takiej zaawansowanej aplikacji jak Light Flow to zapewne nie wiedzą a tam można przypisać kolor diody do konkretnej aplikacji i wiele więcej.
 • avatar
  Wasek
  Czyli, że co? Od dzisiaj wg Samsunga kładziemy telefon na wyświetlaczu?
 • avatar
  mati306
  LG G2 ma diodę wokół przycisku, ale jej funkcjonalność to porażka i nigdy mi się to nie przydało... Może samsung lepiej to rozpracuje. A zresztą frontowa dioda również ma braki, Light Flow trochę tą sytuację ratuje