Karty graficzne

SAPPHIRE inwestuje w technologie chroniące środowisko

przeczytasz w 1 min.

Firma SAPPHIRE Technology w trosce o środowisko naturalne podjęła decyzję o zmianie sposobu wytwarzania opakowań swoich produktów. Obecnie dąży do wykorzystywania ekologicznych materiałów nadających się do wielokrotnego przetwarzania, np. miazgi papierowej.

Od dłuższego czasu zewnętrzna warstwa opakowań produktów SAPPHIRE jest malowana atramentami przyjaznymi środowisku. W tym momencie produkty z niższej półki cenowej pakowane są w pudełka wykonane z miazgi papierowej. Trwają też prace nad wykorzystaniem tej technologii w odniesieniu do pudełek na droższe produkty, które z racji swojej zwykle większej wagi muszą być transportowane w opakowaniach plastikowych lub wykonanych z pianki.

Miazga papierowa uzyskiwana jest  w całości z przetworzonego papieru, który można ponownie wykorzystać. Do tej pory większość kart graficznych SAPPHIRE była dostarczana w kartonowych opakowaniach wielokrotnie giętych i w ten sposób dostosowywanych do kształtu produktu i akcesoriów. Obecnie opakowania z miazgi papierowej już na etapie wytwarzania są dopasowywane do konkretnego modelu karty graficznej.

Ponadto, SAPPHIRE oferuje swoim Klientom możliwość wyboru wersji opakowania „Lite Retail”, w której karta graficzna wraz z podstawowym pakietem okablowania i sterownikami dostarczane są w mniejszych pudełkach. Dzięki temu ich waga jest niższa, co przekłada się na niższe koszty transportu oraz mniejsze zużycie materiałów i energii.

Źródło: Informacja prasowa

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  ale brzydkie^^
  • avatar
   0
   miazga papierowa = tzw. pulpa - robi się z tego np. pojemniki na jajka :P

   A Sapphire HD4850 Vapor-X, którą testowałem, też miała podobne pudełko, tylko to było jeszcze włożone w karton, a tutaj jest coś a'la przykrywka :D
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Co to ma być, pojemnik na jajka?
    • avatar
     XaRaDaS
     0
     Ale komentarze ;) Kartę wkładacie do kompa, a pudełko sru do kosza. Chyba, że jacyś maniacy jesteście i nad komputerem macie przegląd pudełek co w komputerze jest zamontowane.
     • avatar
      szawel
      0
      Pudełka od ramu też chowacie? Nie popadajmy w jakąś paranoję, to są tylko opakowania. Produkt jest w środku ;) Papcie też ktoś kupuje dla pudełka?
      A że są biodegradowalne i bardziej ekologiczne to tylko się chwali producentowi.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       "W tym momencie produkty z niższej półki cenowej pakowane są w pudełka wykonane z miazgi papierowej. Trwają też prace nad wykorzystaniem tej technologii w odniesieniu do pudełek na droższe produkty, które z racji swojej zwykle większej wagi muszą być transportowane w opakowaniach plastikowych lub wykonanych z pianki."
       o.O a hd 4870 vapor-x 1gb to niższa półka cenowa??!! jaki byłem zdziwiony jak zobaczyłem to...ten... tą miazgę... papierową... porażka :/
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Nie bądźmy drobiazgowi kogo tak naprawdę obchodzi opakowanie?? ważne by to co w środku śmigało jak trzeba..:)
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Pomyślcie trochę teraz mamy nowe możliwości użytkowania xD nowa karta do kompa i opakowanie jeszcze na tuzin jajek wystarczy!