Karty graficzne

Sapphire Radeon HD4850 X2 uchwycony na zdjęciach

przeczytasz w 1 min.

W sieci pojawiły się zdjęcia pokazujące Radeona HD4850 X2 - konstrukcję firmy Sapphire. Jest to karta złożona z dwóch rdzeni RV770. Co oczywiste wydajność będzie plasowała się nieco niżej niż moc Radeona HD4870 X2. Cena także będzie nieco niższa.

Oprócz dwóch rdzeni, na karcie znajdzie się 2 GB pamięci GDDR3 z 256-bitową szyną pamięci oraz bardziej wydajne chłodzenie niż zastosowane w kartach opartych na jednym rdzeniu RV770. Zastosowano dwa oddzielne radiatory chłodzące rdzenie wspomagane wentylatorami. GPU będzie wykonane w technologii 55nm.

Nie tylko wydajność karty będzie wysoka, zapotrzebowanie na energię też nie będzie małe. Na płytce zamontowano dwa gniazda zasilające: 6-cio i 8-mio pinowe. Planowana premiera karty ma nastąpić w przyszłym miesiącu. 

 

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Marcin Sieradzki
  0
  Karta, której nie można się doczekać. Miał być wrzesień, później przypuszczenia padały na październik. Ciekawe czy listopad okaże się szczęśliwy dla nowego Radka...
  • avatar
   Gothar
   0
   TDP będzie nieadekwatne do wzrostu wydajności.
   • avatar
    SoundsGreat
    0
    W sierpniu albo w e wrześniu, ta grafa kosztowała by jakieś 1000PLN i w tedy była by opłacalna. Teraz nie bardzo. Tyle, że jak zwykle przed świętami ceny kart graficznych (i nie tylko) idą w góre...