• benchmark.pl
  • E3
  • Tak wygląda Satisfactory - budowanie i zarządzanie fabryką w FPP
Gry komputerowe

Tak wygląda Satisfactory - budowanie i zarządzanie fabryką w FPP

przeczytasz w 1 min.

Satisfactory to najnowsza, nieźle zapowiadająca się gra studia Coffee Stain, o którym naprawdę głośno zrobiło się przy okazji Symulatora Kozy. Tym razem jest nieco poważniej, ale nie mniej emocjonująco.

Ekipa Coffee Stain Studios, która kojarzona jest przede wszystkim z Symulatorem Kozy, otworzyła PC Gaming Show na E3 2018 prezentacją swojej nowej gry zatytułowanej Satisfactory. Będzie to symulacyjna strategia, w której wcielimy się w inżyniera odpowiedzialnego za rozwój koncernu i choć może nie brzmieć to szczególnie emocjonująco, twórcy postarali się o urozmaicenia, dzięki którym zabawa ma być pierwszorzędna.

Przede wszystkim akcję będziemy oglądać z perspektywy pierwszej osoby. Jako inżynier dokładnie będziemy mogli ustalić gdzie powinny stanąć kolejne maszyny, budynki i elementy zasilające, a następnie przejść się po naszym „dziele”.

Kolejną fazą rozgrywki będzie automatyzacja, rozwój i optymalizacja produkcji. Będziemy tworzyć nowe produkty oraz wykorzystywać je (i to co powstanie przy okazji). 

Być może jeszcze lepiej zapowiada się etap numer trzy polegający na eksploracji otoczenia i próbach wykorzystania tego, co oferują kolejne lokalizacje. Równocześnie będzie to walka o przetrwanie, jako że planeta, na której będziemy poszukiwać surowców i materiałów, nie do końca należy do nas.

Satisfactory będzie więc czymś w rodzaju uproszczonego, ale też bardziej emocjonującego Factorio. Ciekawostką może być też możliwość tworzenia fabryk ze znajomymi w trybie kooperacji. Na szczegóły nadejdzie pora, na razie zostawiamy was ze zwiastunem...

Satisfactory – zwiastun gry z E3:

Źródło: PC Gamer, Coffee Stain Studios

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Stashqo
    2
    Eee tam, wolę Factorio ;)