Pojazdy

Segway zapowiada koniec bałaganu z pozostawianymi (wszędzie) hulajnogami

przeczytasz w 1 min.

Hulajnogi elektryczne opanowują polskie miasta. Nie wszystkim się to podoba i niestety nie wszyscy korzystają z nich tak, jak powinni. W efekcie poniszczone (albo i nie) pojazdy lądują w najdziwniejszych miejscach, co nie wygląda zbyt dobrze. Jak można rozwiązać ten problem?

Firmy, oferujące usługi, dzięki którym hulajnogi elektryczne można wynajmować na minuty, coraz częściej mają swoje „patrole”, które czuwają nad tym, by pojazdy nie były niszczone, a były za to pozostawiane lub odprowadzane tam, gdzie ich miejsce. Z tym pierwszym problemem Bird zamierza radzić sobie w inny sposób, na co dowodem jest zaprezentowany model Two z technologiami antywandalowymi. Na to drugie natomiast rozwiązanie znalazł Segway-Ninebot.

Segway KickScooter T60 - hulajnoga, która sama wraca do domu

Firma, która w samym ubiegłym roku sprzedała ponad 1,6 mln hulajnóg elektrycznych, pokazała światu swój najnowszy model: KickScooter T60. To pojazd z trzema kołami, wykorzystujący kamery, sztuczną inteligencję i chmury jako bazę dla swojego systemu autonomicznej jazdy. Mówiąc krótko: jest w stanie samodzielnie wrócić do stacji ładowania – bez jakiegokolwiek udziału człowieka. 

Jak dotąd nie zostało zaprezentowane to, jak KickScooter T60 porusza się w trybie autonomicznym (a przynajmniej na początku może to być widok dość …intrygujący). Firma Segway-Ninebot zapowiada jednak, że hulajnoga ujrzy światło dzienne na początku przyszłego roku, a wśród partnerów, którzy wyrazili zainteresowanie, znajduje się Uber, od niedawna oferujący także wynajem takich pojazdów. 

Problemem może być wysoka cena KickScootera T60. Wynosi ona 1420 dolarów za sztukę. Producent przekonuje jednak, że jest wysoce prawdopodobne, że poniesione koszty szybko się zwrócą. 

Źródło: Reuters, The Verge. Na zdjęciu: hulajnoga Ninebot by Segway KickScooter ES2

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sceri
  0
  Ciekawe, będę szedł chodnikiem a obok marsz pseudointeligentnych robotów?
  Aż mi się przypomniał fragment z Akademii Pana Kleksa: "Dziś panem świata ten zostanie, kto pozna magię tych trzech słów: to moc, energia, zasilanie, podeślij prąd do naszych głów"
  • avatar
   leto1987
   0
   Moim zdaniem hulajnogi elektryczne bardziej zrewolucjonizują świat niż samochody elektryczne.
   • avatar
    VELEX
    0
    Choć protoplasta kończy produkcję pojazdy VELEX są w szczytowej formie. Nasz najnowszy model VELEX OFF-ROAD X3 to obecnie największy seryjnie produkowany pojazd typu segway. Ze względu na wysoką jakość, wytrzymałość i dobrą cenę pojazdy typu segway marki VELEX wykasują progres z roku na rok. Zapraszamy do naszego Salonu Pojazdów Elektrycznych VELEX na jazdy próbne.