Gry

Sekiro: Shadows Die Twice - dziś premiera gry

przeczytasz w 2 min.

To jedna z najgorętszych premier tegorocznej wiosny. W sprzedaży zadebiutowała dziś gra Sekiro: Shadows Die Twice w wersjach na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Ekipa From Software znowu nie zawiodła.

Gracze, którzy lubią, gdy wyciera się nimi podłogę, mają nowy obiekt westchnień. Dzisiaj na rynku debiutuje Sekiro: Shadows Die Twice – najnowsze dzieło twórców Dark Souls czy Bloodborne, a więc ekipy From Software

Dziś premiera Sekiro: Shadows Die Twice

Gra Sekiro: Shadows Die Twice od dzisiaj dostępna jest na wszystkich trzech platformach docelowych. Są to komputery osobiste oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. W zależności od wersji cena wynosi około 200-250 złotych.

Sekiro: Shadows Die Twice screen 1

Sekiro: Shadows Die Twice przenosi graczy do pięknej, ale i mrocznej XVI-wiecznej Japonii i pozwala przejąć kontrolę nad „jednorękim wilkiem”, niemającym litości dla wrogów podczas pojedynków, których celem jest odzyskanie honoru i ochronienie wielkiego mistrza. Reżyser Hidetaka Miyazaki tak mówi o tej grze:

„Sekiro: Shadows Die Twice to gra osadzona w czasach japońskiej ery Sengoku, która przedstawia ogromną bitwę, do której staje samotny, jednoręki shinobi. Zniszczone i umierające krajobrazy połączone z paletą intensywnych kolorów tworzą świat gry wierny stylowi FromSoftware, w którym gracz jest zawsze o krok od śmierci. Mamy nadzieję, że zarówno nowi, jak i starzy fani zachwycą się wędrówką naszego shinobi, bogatą w intensywne i dynamiczne walki”.

Sekiro: Shadows Die Twice to mocna „dziewiątka”

Wczoraj na benchmarku pojawiła się recenzja gry Sekiro: Shadows Die Twice – przyznaliśmy jej prawie maksymalną notę, chwaląc przede wszystkim świetny klimat, wciągającą fabułę, swobodną rozgrywkę, wymagający i dynamiczny system walki oraz piekielnie wysoki poziom trudności (który równocześnie może być odbierany za największą wadę tego tytułu).

Sekiro: Shadows Die Twice screen 2

Na podobnie wysoką ocenę (publikując niewiele różniące się listy plusów i minusów) decyduje się większość krytyków, stąd też wysoka średnia, na poziomie 9/10. Do tej pory pojawiło się już kilkadziesiąt recenzji i na razie żaden duży serwis nie przyznał oceny niższej niż 8/10, co wyraźnie świadczy o jakości produktu serwowanego przez From Software.

Wybrane oceny:

 • Attack of the Fanboy – 9,0/10
 • Benchmark – 9,2/10
 • COGconnected – 8,8/10
 • Game Informer – 9,0/10
 • GamingTrend – 9,5/10
 • Hardcore Gamer – 8,0/10
 • IGN – 9,5/10
 • PlayStation LifeStyle – 9,5/10
 • Softpedia – 9,0/10
 • TheSixthAxis – 9,0/10

Sekiro: Shadows Die Twice – trailer wprowadzający

Chcecie dowiedzieć się więcej o samej grze? Zatem koniecznie obejrzyjcie jeszcze świeży zwiastun, który wprowadza do świata Sekiro: Shadows Die Twice…

Źródło: Kool Things, Cenega, From Software, Metacritic, inf. własna

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piotreeeek
  2
  I kolejny kozak na PC i to w najlepszej oprawie graficznej.
  Uczcijmy Bloodborne minutą ciszy.
  • avatar
   KORGAN
   0
   Od razu ostrzegam wszystkich niepewnych zakupu. Gra jest znacznie trudniejsza od serii Dark Souls i Bloodborne. Szczerze, to już nie mam cierpliwości i czasu do takich gier. Jednak jak ktoś ma czas to zdecydowanie polecam.
   • avatar
    bajbusek
    0
    odpaliłem w 4K i oprawa na kolana nie rzuciła ... wszystkie efekty na max a RTX2080 Ti użyty w 62% ... gra wydaję się ciekawa