• benchmark.pl
  • Foto
  • Sennheiser Memory Mic - bezprzewodowy mikrofon wielokierunkowy dla filmujących
Foto

Sennheiser Memory Mic - bezprzewodowy mikrofon wielokierunkowy dla filmujących

przeczytasz w 1 min.

Nie ważne czy mamy iPhone czy któryś ze smartfonów z systemem Android. Sennheiser Memory Mic zadziała z każdym z nich. Przeznaczenie wcale nie musi ograniczać się do wywiadów.

Osoby, które swoją pracę wiążą z nagrywaniem filmów wideo kojarzą markę Sennheiser. Uznanego producenta osprzętu audio. W ofercie Sennheiser znajdziemy już mikrofony, które świetnie nadają się do przeprowadzania wywiadów, nagrywania wypowiedzi uczestników audycji. W większości przypadków to drogie akcesoria, albo przewodowe, albo o dedykowanym przeznaczeniu. Tym razem Sennheiser dla vlogerów, twórców podkastów czy wszelkiej maści filmów rejestrowanych smartfonem, w których ważny jest dźwięk proponuje Memory Mic. Akcesorium za 859 złotych.

Jest to niewielki mikrofon (wymiary 51 x 37 x 16 mm), który możemy położyć w pobliżu źródła dźwięku, przypiąć do ubrania (waży 30 gramów, ma klips magnetyczny), a dźwięk popłynie do smartfona bezprzewodowo. Dokładny zasięg nie jest podawany, ale wsparcie technologii transmisji Bluetooth 4.1 oraz Wi-Fi 802.11 b/g/n sugeruje, że jest spory.

Sennheiser Memory Mic

Po naładowaniu wbudowanego akumulatora litowo-polimerowego Memory Mic popracuje przez cztery godziny. Przywrócenie do zycia rozładowanego urządzenia nie jest długotrwałe, już po godzinie ładowania uzyskamy 70% stopień naładowania.

Sennheiser Memory Mic jest mikrofonem pojemnościowym zbierającym głos ze wszystkich kierunków, jak zapewnia producent świetnie radzi sobie z wygłuszaniem szumu wiatru, a wszelkie zmiany położenia źródła dźwięku względem mikrofonu nie wpływają znacząco na jakość zapisu. Mikrofon opracowano tak, by jego użytkownik mógł uzyskać bogatą scenę dźwiękową, w której wyróżnia się głos rozmówcy/bohatera nagrania, ale w której ważną rolę odgrywa też tło dźwiękowe. To oczywiście tylko słowa, praktyka jest najważniejsza - jako ilustrację możliwości mikrofonu mają posłużyć poniższe nagrania.

Działaniem Sennheiser Memory Mic będziemy zarządzać poprzez mobilną aplikację dostępną dla platform iOS i Android. Jeśli okaże się, że sam mikrofon nam nie wystarczy, jego moduł posłuży jako bezprzewodowy nadajnik dla przewodowego mikrofonu.

Sennheiser Memory Mic - aplikacja

Cena Sennheiser Memory Mic pozwala myśleć o tym akcesorium, nie tylko profesjonalnym użytkownikom, czy posiadaczom zaawansowanych kamer wideo. Również amatorzy i filmujący smartfonami mogą zainteresować się jego możliwościami.

Źródło: Sennheiser

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!