Gry PlayStation 4

Shadow of the Colossus ocenione - znów zachwyca

przeczytasz w 1 min.

Na tydzień przed oficjalną premierą w sieci zaczęły pojawiać się recenzje gry Shadow of the Colossus na PlayStation 4. Remake zbiera same dobre oceny, których średnia wyraźnie przekracza 9/10. Mówiąc najkrócej: jest hit!

Są już pierwsze oceny gry Shadow of the Colossus, która w upiększonej wersji trafi wkrótce na PlayStation 4. Okazuje się, że twórcom z Bluepoint Games podczas zabiegów kosmetycznych udało się zachować ducha oryginału – krótko mówiąc: jest świetnie.

Remake gry, która zachwycała właścicieli PlayStation 2, ma wszystko co potrzeba, by zrobić takie samo wrażenie na posiadaczach PS4. Odpowiedzialna za niego ekipa wykonała kawał solidnej roboty, której owoc jest teraz oceniany na 10, 9 (nieraz z przecinkiem) lub w nielicznych przypadkach 8 w dziesięciostopniowej skali. Średnia to aktualnie 9,3/10.

„Majstersztyk pozostał majstersztykiem” – twierdzi recenzent z serwisu Telegraph (10/10). Takiego samego miana dla Shadow of the Colossus używają redaktorzy TheSixthAxis, Trusted Reviews, We Got This Covered, PlayStation LifeStyle, Push Square czy Destructoid, którzy również zdecydowali się na przyznanie grze maksymalnej noty.

Zachwytu nie kryli także autorzy recenzji z serwisów IGN (9,7/10), Polygon, PlayStation Universe, CGMagazine i God is a Geek (po 9,5/10). Poważnych minusów nie zdołali również znaleźć redaktorzy DualShockers, Game Informer, GameSpot, Hardcore Gamer, Twinfinite czy Attack of the Fanboy (którzy wystawili dziewiątki).

Nieco niezadowoleni z pracy kamery, jazdy konnej i pomniejszych błędów technicznych są recenzenci z GamesRadar+ i Digital Trends, którzy wystawili najniższe jak dotąd oceny – 8/10. To najlepiej pokazuje, że w Shadow of the Colossus naprawdę nie ma się do czego przyczepić. A przynajmniej na to wszystko wskazuje – czy tak rzeczywiście jest, przekonamy się 6 lutego, kiedy gra ujrzy światło dzienne.

Źródło: Metacritic

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  PS4RaceMaster
  2
  Krótko i na temat : )

  „Majstersztyk pozostał majstersztykiem”
  • avatar
   raffal81
   2
   Dla takich gier warto mieć PLAYSTATION ;]
   • avatar
    Konto usunięte
    -1
    Całkiem nieźle jak na grę, która według komentatorów na tym portalu wygląda bardzo słabo (jak to nazwali na grę z ery PS3).
    • avatar
     patol1984
     -4
     Graficznie nie urywa, lata 2013/2014, te 9tki i 10tki są za całą resztę prócz grafiki?
     • avatar
      mikovitz
      -5
      Czym tu się zachwycać. Zwyczajny kotlet mielony z odgrzewanego kotleta podlany sosem dla niepoznaki. Ile razy można wydać jedną grę? Na PS5 też będzie?.
      • avatar
       kok88
       0
       "... owoc jest teraz oceniany na 10, 9 (nieraz z przecinkiem) lub w nielicznych przypadkach 8 w dziesięciostopniowej skali".
       Pozostanępodwrażeniem..