• benchmark.pl
 • Gry
 • Shōgun potrzebuje twojej pomocy w grze taktycznej Shadow Tactics
Gry

Shōgun potrzebuje twojej pomocy w grze taktycznej Shadow Tactics

przeczytasz w 1 min.

Ninja, samuraj, gejsza, snajper i łowca kontra rebelianci chcący obalić pokojowego władcę. Nowa gra Mimimi zapowiada się świetnie.

Shadow Tactics

Rok 1615, Japonia. Nowy shōgun chce przywrócić pokój, co nie wszystkim się jednak podoba. Aby uchronić władcę powoływana do życia jest pięcioosobowa grupa, która infiltruje zamki, szpieguje rebeliantów i eliminuje wszelkie zagrożenie. Zespół jest naprawdę zacny – składają się na niego: ninja, samuraj, gejsza, snajper i łowca. Jak nietrudno się domyślić – każdy z bohaterów ma własną charakterystykę. Odpowiednie wykorzystanie ich potencjału z kolei to już zadanie dla graczy. Tak pokrótce zapowiada się Shadow Tactics: Blades of the Shogun.

Shadow Tactics screen

W zapowiedzianej podczas tegorocznej edycji GDC grze autorstwa Daedalic Entertainment i Mimimi Productions z pewnością nie będziemy się nudzić. To nastawiona na kooperację gra taktyczna z wyraźnymi elementami skradankowymi. Odpowiedni plan działania to podstawa – w opracowaniu go pomaga kamera umieszczona nad miejscem akcji. Miejscem bardzo ładnie skomponowanym zresztą, o czym przekonacie się oglądając umieszczony poniżej zwiastun:

Gra  Shadow Tactics: Blades of the Shogun zmierza na konsole PlayStation 4Xbox One oraz komputery osobiste z systemami Windows, Mac OS X i Linux. Twórcy zapowiadają, że doba nie wystarczy na przejście całej kampanii fabularnej, co brzmi naprawdę kusząco. Pozostaje już zatem tylko uzbroić się w cierpliwość. Premiera planowana jest bowiem na końcówkę tego roku. 

Źródło: Daedalic Entertainment

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KamilS48
  2
  Commandos w wersji azjatyckiej ;) może być ciekawie :)
  • avatar
   Nullmaruzero
   0
   Łeee tam, myślałem że to Szogun RP potrzebuje mojej pomocy.
   • avatar
    Vyzygota
    0
    Jeżeli grywalność będzie na bardzo dobrym poziomie to spoko. Bo grafika mnie nie porywa.