Słuchawki

SHOCK One - słuchawki USB z dźwiękiem DTS 5.1

przeczytasz w 1 min.

Thermaltake przedstawił oficjalnie zestaw słuchawkowy dla graczy SHOCK One, który wchodzi w skład linii Professional Shock Gaming Headsets. Mimo zastosowania dwóch głosników, możemy w nich zasymulować dźwięk przestrzenny DTS 5.1

Warto przeczytać:
Bezprzewodowe słuchawki Creative Tactic3D Omega

Shock One to przede wszystkim ciekawy i nowoczesny design, dzięki któremu headset pozytywnie wyróżnia się na tle konkurencji. Ale czy jakość wykonania i dźwięku idzie w parze z ciekawym wyglądem? W tym wypadku tak, o ile wierzyć informacjom udostępnionym przez Thermaltake.

Najciekawszą cechą urządzenia jest możliwość symulowania dźwięku przestrzennego w formacie DTS 5.1 oraz zastosowanie 40 milimetrowych przetworników wyposażonych w funkcję BASS Enhancement. Ma ona znacząco poprawić jakość brzmienia niskich tonów. Do tego należy dodać w pełni konfigurowalny interfejs użytkownika pozwalający na ustawianie różnych profili dźwięku w zależności od danej gry.

Headset wyposażony jest oczywiście w mikrofon, z funkcją redukcji szumów, o czułości na poziomie -45 dB i pasmem przenoszenia od 100 Hz do 10 KHz. Parametry słuchawek podane przez producenta to czułość 114 dB, impedancja równa 32 omy oraz pasmo przenoszenia od 20 Hz do 20 KHz.

Dla zapewnienia maksymalnego komfortu użytkowania Thermaltake wyposażył Shock One w dwie pary nakładek na muszle uszne - aksamitne oraz skórzane. Trzymetrowy kabel zakończono pozłacanym wtykiem USB. Na kablu znajduje się kontroler pozwalający sterować głośnością, a także wyciszać słuchawki oraz mikrofon.

Przewidywana data premiery ani cena urządzenia nie zostały jeszcze podane do informacji.
 

Źródło: Thermaltake

Polecamy artykuły:  
Produkt Roku 2010/2011 - wybór czytelników
Easter Eggs, czyli jaja w grach
Testy laptopów: 20 modeli na każdą kieszeń

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  obcypl
  0
  Co to za BZDURA: zasymulować dźwięk DTS 5.1.????
  A co ma do tego DTS? 5.1 to 5.1 a DTS to forma kodowania tego dźwięku a nie typ odtwarzania. Owszem znany jest z tego, że niesie więcej informacji od DD 5.1 ale przecież to słuchawki! Zagrają tyle ile im gra dostarczy! Co zasymulują? Dorobią jakości do gównianego sygnału? Granie 5.1 w 2.0 to i tak dla mnie kpina i to jeszcze z powoływaniem się na coś czego najwyraźniej marketingowcy Thermalake'a nie rozumieją... BZDURA do kwadratu :)
  • avatar
   Epiphonee
   0
   Chcę Ci przypomnieć, że nie masz 5.1 uszu tylko 2.0, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to zasymulować. Próbowałeś chociaż kiedyś posłuchać jak to brzmi? Wg. mnie dobrym słuchawkom creativa idzie to nienajgorzej :)
   • avatar
    adivxv5
    0
    A co to Robocop je nosił ? 4Games i wszystko jasne
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Panowie posłuchajcie tego - http://www.youtube.com/watch?v=uMkunPQMhN4 na słuchawkach.