Mobile

Składany Galaxy Fold gotowy na (drugą) premierę

przeczytasz w 1 min.

Wygląda na to, że koreański producent uporał się ze wszystkim problemami i wkrótce pierwsi użytkownicy będą mogli kupić Galaxy Fold. O ile przygotują się na naprawdę duży wydatek.

Z oficjalną zapowiedzią składanego smartfona Galaxy Fold mieliśmy do czynienia na początku roku. Dość szybko rozesłano pierwsze egzemplarze do wybranych testerów i niestety okazało się, że smartfon nie prezentuje się najlepiej. Głosów związanych z niedociągnięciami było na tyle dużo, że producent zdecydował się opóźnić rynkową premierę. Temat właśnie powraca.

Samsung poinformował w oficjalnym komunikacie, iż sprzedaż Galaxy Fold rozpocznie się we wrześniu. Podobnie jak wcześniej padają wzmianki, iż smartfon będzie dostępny na wybranych rynkach, a na szczegóły z tym związane musimy jeszcze chwilę poczekać. Jeśli cena nie ulegnie zmianie to przypomnijmy, że wspominano wcześniej o kwocie 1980 dolarów.

Oczywiście zapowiedź wprowadzenia Galaxy Fold do sprzedaży wiąże się z faktem, iż dokonano odpowiednich poprawek w zakresie projektu i konstrukcji.

„Dołożyliśmy wszelkich starań, aby w pełni ocenić konstrukcję produktu, zaimplementować niezbędne udoskonalenia i przeprowadzić rygorystyczne testy, potwierdzające wprowadzone zmiany. Zastosowane modyfikacje w zakresie projektu i konstrukcji obejmują:

 • rozszerzenie górnej warstwy ochronnej wyświetlacza Infinity Flex tak, by wykraczała poza ramkę – dzięki temu w sposób oczywisty stanowi integralną część wyświetlacza, której nie należy usuwać,
 • skuteczniejszą ochronę Galaxy Fold przed zanieczyszczeniami przy jednoczesnym zapewnieniu wrażeń z użytkowania charakterystycznych dla składanego urządzenia:
  • wzmocnienie górnej i dolnej części zawiasu nowymi nakładkami ochronnymi,
  • dodanie warstwy metalu pod wyświetlaczem Infinity Flex, by lepiej go chronić,
  • zmniejszenie przestrzeni pomiędzy zawiasem a korpusem telefonu.”

To jednak nie wszystko. Producent zapewnia też, że cały czas pracuje nad oprogramowaniem, m. in. nad dostosowaniem większej liczby aplikacji i usług pod kątem korzystania ze składanego urządzenia.

Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem wszystko pójdzie już zgodnie z planem. O specyfikacji Galaxy Fold możecie przeczytać w naszej wcześniejszej publikacji.

Galaxy Fold

Źródło: samsung

Warto zobaczyć również:

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  1
  Widziałem jak to wygląda jest nieestetycznie i brzydko
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   ja nadal nie wiem po co oni się bawią w łamany ekran. równie dobrze mogliby połączyć 2 osobne ekrany i "scalić je" chipem pomiędzy ekranami i układem grafiki.
   • avatar
    1
    W mojej opinii projekt jest do całkowitej wymiany. Nie ma sensu pudrować mu noska - trzeba go zmienić.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     W mojej ocenie to przyszłość. Telefon z dużym wyświetlaczem kiedy potrzebny. Dodatkowo wydajność wzrasta. Dla niektórych to w zupełności zastąpi laptopa.