Internet

Skype dla Androida oraz Nokii

Skype, twórca najbardziej znanego światowego komunikatora internetowego, zaprezentował na targach CES wersję "lite" swojego produktu. Wersja przeznaczona jest na telefony komórkowe obsługujące Javę, również te z systemem Google Android. Nowa wersja Skype powstała dzięki komentarzom użytkowników i wynikom testów przeprowadzonych na wersji beta Skype light, która była przeznaczona tylko do wybranych modeli telefonów komórkowych.

Aplikacja umożliwia wysyłanie/odbieranie wiadomości od użytkowników oraz grup, wykonywanie połączeń na telefony komórkowe i stacjonarne, odbieranie połączeń skierowanych pod własny numer Skype oraz pokazuje listę dostępnych osób z kontaktów.

Program działa wtedy, gdy włączony jest telefon, nie wymaga połączenia WiFi, bo korzysta z połączeń internetowych udostępnionych przez operatora.

Jest to dobre rozwiązanie dla posiadaczy telefonów wykorzystujących darmowe połączenia WiFi. Można wtedy taniej rozmawiać np. z telefonami stacjonarnymi, bo w cenniku Skype są tańsze niż w cennikach sieci komórkowych oraz dlatego, że aplikacja łączy się przez sieć WiFi - nie wykorzystuje połączeń (obecnie jeszcze dość drogich) sieci komórkowych.

Lite Skype beta można pobrać bezpośrednio na komórkę ze strony: www.skype.com/m lub na komputer: www.skype.com/go/mobiledownload

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Bananan
  0
  O co chodzi w tym newsie?

  "Program działa wtedy, gdy włączony jest telefon, nie wymaga połączenia WiFi, bo korzysta z połączeń internetowych udostępnionych przez operatora.

  Jest to dobre rozwiązanie dla posiadaczy telefonów wykorzystujących darmowe połączenia WiFi. Można wtedy taniej rozmawiać np. z telefonami stacjonarnymi, bo w cenniku Skype są tańsze niż w cennikach sieci komórkowych oraz dlatego, że aplikacja łączy się przez sieć WiFi - nie wykorzystuje połączeń (obecnie jeszcze dość drogich) sieci komórkowych."

  Pierw jest napisane, że program nie używa Wi-Fi tylko łączy operatorów sieciowych. Następnie napisane jest, że dobrze, że program łączy się przez sieć WiFi, bo jest taniej. W tym samym akapicie zawarta została jeszcze dodatkowo informacja, że program nie wykorzystuje sieci operatorów komórkowych? Tak więc mam pytanie, jak ten program działa? :]