Internet

Skype dla Androida oraz Nokii

przeczytasz w 1 min.

Skype, twórca najbardziej znanego światowego komunikatora internetowego, zaprezentował na targach CES wersję "lite" swojego produktu. Wersja przeznaczona jest na telefony komórkowe obsługujące Javę, również te z systemem Google Android. Nowa wersja Skype powstała dzięki komentarzom użytkowników i wynikom testów przeprowadzonych na wersji beta Skype light, która była przeznaczona tylko do wybranych modeli telefonów komórkowych.

Aplikacja umożliwia wysyłanie/odbieranie wiadomości od użytkowników oraz grup, wykonywanie połączeń na telefony komórkowe i stacjonarne, odbieranie połączeń skierowanych pod własny numer Skype oraz pokazuje listę dostępnych osób z kontaktów.

Program działa wtedy, gdy włączony jest telefon, nie wymaga połączenia WiFi, bo korzysta z połączeń internetowych udostępnionych przez operatora.

Jest to dobre rozwiązanie dla posiadaczy telefonów wykorzystujących darmowe połączenia WiFi. Można wtedy taniej rozmawiać np. z telefonami stacjonarnymi, bo w cenniku Skype są tańsze niż w cennikach sieci komórkowych oraz dlatego, że aplikacja łączy się przez sieć WiFi - nie wykorzystuje połączeń (obecnie jeszcze dość drogich) sieci komórkowych.

Lite Skype beta można pobrać bezpośrednio na komórkę ze strony: www.skype.com/m lub na komputer: www.skype.com/go/mobiledownload

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Bananan
  0
  O co chodzi w tym newsie?

  "Program działa wtedy, gdy włączony jest telefon, nie wymaga połączenia WiFi, bo korzysta z połączeń internetowych udostępnionych przez operatora.

  Jest to dobre rozwiązanie dla posiadaczy telefonów wykorzystujących darmowe połączenia WiFi. Można wtedy taniej rozmawiać np. z telefonami stacjonarnymi, bo w cenniku Skype są tańsze niż w cennikach sieci komórkowych oraz dlatego, że aplikacja łączy się przez sieć WiFi - nie wykorzystuje połączeń (obecnie jeszcze dość drogich) sieci komórkowych."

  Pierw jest napisane, że program nie używa Wi-Fi tylko łączy operatorów sieciowych. Następnie napisane jest, że dobrze, że program łączy się przez sieć WiFi, bo jest taniej. W tym samym akapicie zawarta została jeszcze dodatkowo informacja, że program nie wykorzystuje sieci operatorów komórkowych? Tak więc mam pytanie, jak ten program działa? :]