Oprogramowanie

Skype sprzedany za 8,5 mld dolarów

z dnia
Karolina | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Karolina
24 komentarze Dyskutuj z nami

Microsoft wykupił 70% udziałów w firmie będącej najpopularniejszym dostawcą usługi VoIP..

Warto przeczytać:
Ślimak przetworzy pismo Braille'a na mowę
Nawigacja 3D jak w filmie SF

Od pewnego czasu słyszeliśmy plotki na temat tego kto wykupi Skype'a. Był Google, był Facebook, stanęło jednak na ofercie giganta z Redmond. Pakiety wykupione w roku 2009 przez inwestorów finansowych kosztowały ówcześnie 2,6 miliarda dolarów. Microsoft był gotów zapłacić sumę ponad trzykrotnie większą.

Co warto zauważyć, końcowa kwota jest niemalże dziesięciokrotnie wyższa od ubiegłorocznych zarobków Skype'a, opiewających na sumę 860 milionów dolarów. Dodatkowo firma miała na swoim koncie poważne zadłużenie. Czy Microsoft w ramach pracy nad zyskami skomercjalizuje usługę? Obecnie z płatnych rozmów z komputera na telefon korzysta 8,8 miliona użytkowników. Dla porównania, darmowy pakiet znalazł zastosowanie dla 145 milionów, a całkowita liczba zarejestrowanych klientów to 663 miliony. Może więc odpowiednie promocje i poszerzenie zakresu usług sprawi, że większa część tych, którzy program zainstalowali zacznie korzystać z odpłatnych usług?

Pewne jest to, że Microsoft stawia na usługi internetowe. Nowe wersje Internet Explorer liczą się na rynku, a wyszukiwarka Bing także znajduje swoich zwolenników. Czas więc na zainteresowanie się rynkiem VoIP. Koncern ogłosił, że nowo nabyta usługa zostanie zaimplementowana w systemach Xbox 360 i Windows Phone 7.


W strukturze firmy obsługującej Skype za wiele się nie zmieniło. Teraz nazywa się Microsoft Skype Division, a na jej czele wciąż stoi Tony Bates. Odpowiada on już jednak bezpośrednio przed dyrektorem generalnym Microsoftu, Stevem Ballmerem.

Miejmy nadzieje, że przejęcie popularnej, ale nieco słabnącej usługi przez gigantyczny koncern wspomoże jej rozwój. W końcu użytkownikom najbardziej zależy na otrzymywaniu nowych rozwiązań, a wszystko wskazuje na to, że Microsoft wykorzysta potencjał Skype'a.

Źródło: DailyTech
 

Polecamy artykuły:  
 
Tablet czy netbook - co jest lepsze? AMD Phenom II X4 980 Black Edition - cztery rdzenie w dobrej cenie EFI vs BIOS - najważniejsze różnice

 

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Aż dziwne, że jeszcze nie posypały się komentarze w stylu: "to teraz pora na zmianę komunikatora" albo coś w tym stylu. Ciekawe co dalej stanie się z marką Skype. To mocna rzecz, a przecież MS coś chyba zrobi aby ludzie bardziej polubili Messengera.
  Swoją drogą. Skąd teoria o słabnięciu gwiazdy Skype'a? Mam nadzieję, że nie wynika ona z pozycji Skype'a w Polsce, w której miliony użytkowników wolą korzystać z kiepskiego oprogramowania pokroju Gadu-Gadu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Integracja Skype w Windows? Hm... pomysł dobry, oby to miało ręce i nogi, trzymam kciuki
 • avatar
  Fourth Illusion
  ja podziekuje za gowno od m$ tak samo jak za skype w wersji od 3.9 wzwyz bo to juz nie jest prosty komunikator do dzwonienia tylko zasobozjadliwe dziadostwo
 • avatar
  Konto usunięte
  @xorg01 wszedłem tutaj żeby się pośmiać bo byłem pewny że będzie zadyma w stylu : "teraz Skype jest be" a tu proszę żadnej zadymy:P. Oby nie próbowali Nam na siłę wciskać Messengera bo wolę z Siorą na Skype pogadać...
 • avatar
  Piterskii
  Ciekawie co zrobią z wersją na Androida ;p
 • avatar
  raffal81
  Ta teraz skype bedzie platny od tak ;P:P:P
 • avatar
  Konto usunięte
  I tera nie poSkype'ujecie na tych waszych pirackich wind'Ach... buahahaha...
 • avatar
  snugge
  lol
 • avatar
  miki-miki
  Popieram wszystkich co nie chcą płacić za wszystko .Ceny Polska-zachód są nie do porównania a przecież to my jesteśmy krajem mniej zamożnym
 • avatar
  impulse_101
  moze jak wbuduja to w windows to polacy wreszcie przestana meczyc to idiotyczne GG
 • avatar
  marklar
  mam nadzieje ze szybko wbuduja to w xbox dashboard.
 • avatar
  Konto usunięte
  MS lubi się z facebookiem więc pewnie zaraz będzie jakaś współpraca, może będzie można gadać skype-messenger i na odwrót, jakby doszedł do tego czat na facebooku to w sumie nie pogardziłbym ;)
 • avatar
  Konto usunięte
  Żegnaj skajpie z repozytoriów Ubuntu.
 • avatar
  Skaza

  Już widzę Internet Explorer 666 z wbudowanym komunikatorem Skype ;)

 • avatar
  jacy4
  Jest alternatywa dla skype obsługująca klientów skypa ? Coś niczego nie umie znaleźć.
 • avatar
  kamil112234
  zintegrują windows 8 ze skype
 • avatar
  Patryk122PL
  Oby wprowadzili dużo zmian, bo obecna wersja skype jest tak irytująca, mulasta i "pazerna" (już tak sra*ą tymi reklamami o tanich połączeniach tu i tam, że ciśnienie mi rośnie).. Powoli tyle reklam co w gg ;D