Smartfony

Woda i mydło, najlepsze czyścidło - także dla smartfona Kyocera DIGNO Rafre

przeczytasz w 1 min.

Japończycy zaskakiwali nas już wiele razy. Kyocera DIGNO Rafre to kolejny z ich oryginalnych pomysłów.

Kyocera DIGNO Rafre

Japonię definiować można na wiele sposobów. Nie ulega jednak wątpliwości, że jest to kraj, w którym znaleźć można wiele interesujących gadżetów. Ciekawie jest tam także na rynku smartfonów, który wkrótce wzbogaci się o model Kyocera DIGNO Rafre.

Producent uznał najwyraźniej, że wodoszczelny smartfon to za mało. W związku z tym poszedł krok dalej. Kyocera DIGNO Rafre to pierwszy smartfon, którego umyć można będzie w wodzie (ciepłej - do 43°) z mydłem. Nie zaszkodzą mu bowiem substancje w nim zawarte. Dodatkowo urządzenie znosić ma wstrząsy, a tylna klapka samoczynnie regenerować będzie drobne rysy, co spotkaliśmy już w serii LG Flex.


Pozostała specyfikacja nie jest już tak zaskakująca. Zastosowano tutaj między innymi na 5-calowy ekran o rozdzielczości 720p, 2 GB pamięci RAM, 16 GB rozszerzalnej pamięci wewnętrznej czy kamerę 13 Mpix. Akumulator cechuje się pojemnością 3000 mAh, nie zabrakło modułu LTE, a całością prac zarządzać ma system Android 5.1 Lollipop.

Kyocera DIGNO Rafre smartfon wygląd

Nie powinniśmy liczyć na to, że smartfon opuści rynek japoński. Na nim oferowany będzie jeszcze w grudniu, w cenie około 465 dolarów.

Źródło: phonearena, au, onedio

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  5 cali, 720p, 2GB RAM + 3000 mAh.
  Do tego można go umyć pod bieżącą wodą.

  Dla mnie w sam raz :)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Tylko, ze Moto G to wysoka jakosc od Motoroli, a to cos na zdjecie, to wielka niewiadoma.
   • avatar
    Grinch
    0
    Jak podaje się jednostkę to wypadało by podać skalę - 43° ale w jakiej skali? Celcjusze, Fahrenheita, Kelvina, Rankine'a ? :D
    • avatar
     BluePandoraBox
     0
     choćby dla zobaczenia zaskoczenia na twarzy ludzi gdy stwierdzasz że wypada umyć fona i bierzesz gąbkę do naczyń warto go mieć :)))