Smartfony

Samsung może zaskoczyć w serii Galaxy S24. Chodzi o procesory

przeczytasz w 1 min.

Najnowsze doniesienia na temat smartfonów Galaxy S24 sugerują duże zamieszanie w kwestii procesorów. Bazowy z modeli może w oczach wielu osób mocno odstawać od droższych braci.

Bazowy Galaxy S24 z procesorem Exynos 2400?

Nie dalej jak kilka dni temu pojawiły się informacje, że seria Galaxy S24 będzie powrotem do procesorów Exynos. Teraz mamy do czynienia z doniesieniami stanowiącymi kontynuację tego wątku. Niewykluczone, że Exynos 2400 będzie napędzał wyłącznie model Galaxy S24. Na niektórych rynkach, czyli głównie w Europie.

Przypomnijmy, że Samsung od lat stosował tę samą strategię. Flagowe smartfony były wydawane w wariantach z procesorami Exynos oraz Qualcomm Snapdragon. Do nas trafiały te pierwsze, które cechowała nieco gorsza wydajność, a także słabsza efektywność energetyczna. Z radością przyjęto inne podejście w serii Galaxy S23, gdzie bez wyjątków zastosowany został Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2.

Galaxy S24+ i Galaxy S24 Ultra z najnowszym Qualcomm Snapdragon?

Niewykluczone, że w przyszłym roku też tak będzie, ale wyłącznie w przypadku droższych modeli Galaxy S24+ i Galaxy S24 Ultra. W nich należy nastawiać się na najnowszy układ firmy Qualcomm, czyli Snapdragon 8 Gen 3.

Co może skłonić producenta do takich kroków? Branżowi obserwatorzy nie mają wątpliwości. Sugerują, że jak zawsze chodzi o pieniądze i możliwe umowy, które już wcześniej zostały zawarte z firmą Qualcomm. Brak autorskich procesorów w serii Galaxy S23 znacząco zwiększył wydatki na nią. Z drugiej strony Samsung może mieć problem wizerunkowy gdyby znów całkowicie odwrócił się od układów Snapdragon na rzecz własnych, w oczach wielu użytkowników zauważalnie gorszych.

Przed przygotowywanym układem Exynos 2400 może stanąć nie lada wyzwanie. Już teraz wydaje się, że będzie on bardzo dokładnie sprawdzany pod kątem tego, jak wypada na tle procesora konkurencyjnej firmy. Niektórzy upatrują tu ostatniej szansy Samsunga na wyjście z cienia rozwiązań Qualcomm.

Źródło: sammobile

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  1
  Zaskoczyć... chyba zawieźć ;)

  Ale wtedy nikt nie wszedłby w artykuł, bo każdy wiedziałby, że będzie powrót do Exynosów :D
  • avatar
   Kasuja Wpisy Automatem
   0
   co oni chcą jeszcze nam wcisnąć? te smartfony są coraz droższe, ale efektów w codziennym użytkowaniu brak.