Gadżety

Smartzegarek za 7 tysięcy - TAG Heuer Connected Modular 45

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
5 komentarzy Dyskutuj z nami

Szwajcarski smartwatch z prawdziwego zdarzenia. Czym może pochwalić się TAG Heuer Connected Modular 45?

Kosztuje minimum 1600 euro, czyli w przybliżeniu 7 tysięcy złotych. Określenie luksusowy, inteligentny zegarek szwajcarski jest więc dla TAG Heuer Connected Modular 45 całkowicie uzasadnione. Ale czy uzasadniona jest też cena?

Zacznijmy od początku, czyli od tego czym Modular 45 w ogóle jest. A jest smartwatchem wyposażonym w zaprezentowany niedawno system Android Wear 2.0, a przygotowanym wspólnymi siłami przez szwajcarskiego producenta TAG Heuer oraz firmę Intel.

TAG Heuer Connected Modular 45 smartwatch

Słówko „Modular” w nazwie nie jest przypadkowe – otóż jednostkę główną z wyświetlaczem, jak i paski, klamry czy zaczepy można wymieniać. Efektem jest ponad 50 różnych kombinacji projektowych, różniących się nie tylko wyglądem, ale też zastosowanymi materiałami (od skóry, przez gumę, po tytan). 

TAG Heuer Connected Modular 45 moduły

TAG Heuer Connected Modular 45 jest wyposażony w procesor Intel Atom Z34XX i 512 MB pamięci RAM, moduły Wi-Fi, Bluetooth, NFC i GPS oraz czujnik oświetlenia. Podstawowym elementem z perspektywy użytkownika jest zaś 1,39-calowy wyświetlacz typu AMOLED przykryty szafirowym szkłem.

Co jeszcze ujawnił producent? Między innymi wodoodporność (do 30 m), 30-godzinny czas pracy na jednym ładowaniu oraz tajemniczą aplikację wirtualnego asystenta przygotowywaną przez Intel, która dotrze do smartwatcha nieco później.

Źródło: TAG Heuer, Ars Technica, Wired

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  wiktorn86
  Radzieckiej produkcji czajkę mojej babci rzadziej trzeba było nakręcać niż to ustrojstwo :D
  4
 • avatar
  Dragonik
  7 koła i tylko 30 godzin nieźle szukają frajerów
  3
 • avatar
  grzech7
  dziekuje wole moj Citizen Eco-Drive Titanium A/T (atomic watch) Najlepszy na swiecie!
  1
 • avatar
  felo99
  Może i fajny, ale czy zdecydowanie wart swojej ceny? Tak naprawdę dobry smartwatch za kilkaset złotych np. Garett jest w zupełności wystarczający.