Bezpieczeństwo

Nagie zdjęcia znowu w sieci - tym razem ze Snapchata

przeczytasz w 1 min.

Przechwyconych zostało niemal 13 GB prywatnych zdjęć i filmików użytkowników komunikatora Snapchat.

Snappening

Wrzesień upłynął pod znakiem trzech wycieków nagich zdjęć. Do tej pory „Fappening” dotyczył jednak wyłącznie większych lub mniejszych celebrytek. Najnowszy rozdział historii został nie bez powodu nazwany „Snappening” – przechwyconych zostało niemal 13 GB prywatnych zdjęć i filmików użytkowników komunikatora Snapchat, a Business Insider donosi, że dotkniętych mogło zostać nawet 100 tysięcy osób. 

W przeciwieństwie do celebryckich wycieków, gdzie od razu za winną uznana została firma Apple, wygląda na to, że z aferą Snappening autorzy komunikatora Snapchat nie mają nic wspólnego. Naruszenie danych miało ponoć miejsce poprzez nieoficjalne aplikacje firm trzecich. Nie jest na razie jasne, która konkretnie jest winna, ale obserwatorzy najczęściej typują zamkniętą już usługę Snapsaved.

„Możemy potwierdzić, że serwery Snapchat nigdy nie zostały naruszone i nie były źródłem tych wycieków” – napisał rzecznik Snapchata w oświadczeniu do mediów. – „Użytkownicy padli ofiarami aplikacji firm trzecich, z których korzystali do wysyłania i odbierania Snapów. Jest to praktyka, której wyraźnie zakazujemy w naszym regulaminie, co spowodowane jest właśnie troską o bezpieczeństwo naszych użytkowników”.

Mimo to, Snapchat, jak i podobne mu usługi mogą na tej aferze sporo stracić. Nie ma jednak tego złego – być może będzie to nauczka dla kolejnych osób, że nie warto przechowywać i dzielić się prywatnymi zdjęciami poprzez internetowe komunikatory. Możemy zatem wyciągnąć dwa wnioski. Po pierwsze – unikajmy korzystania z nieoficjalnych aplikacji. Po drugie – chcąc podzielić się prywatnymi materiałami lub informacjami z przyjaciółmi, lepiej zrobić to osobiście, w prawdziwym życiu. W innym razie nie ma mowy o prywatności.

Źródło: Business Insider, The Verge, Huffington Post, SlashGear, Mashable

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  carbo888
  3
  http://i.imgur.com/nwatRkg.png
  • avatar
   Dooku
   3
   Nie rozumiem po co ktoś tak usilnie stara się zaszkodzić innym, te zdjęcia celebrytek bez fotoshopów, dobrego światła itd... dziewczyny wyglądają całkiem przeciętnie, nie ma co oglądać. Wyciek prywatnych zdjęć "zwykłych" osób może spowodować tylko problemy w ich środowisku, np kogoś wywalą z pracy...
   • avatar
    prime27pl
    0
    To już nudne się robi.
    • avatar
     Konto usunięte
     -1
     Już zasysam. ;)
     • avatar
      kot-kreskowy
      -2
      Oj nie jeden się ucieszy:] a przede wszystkim niejedna, bo teraz taka na przykład Kate będzie mogła podejrzeć walory Petera w którym się ukradkiem podkochuje lol
      • avatar
       danieloslaw1
       -3
       zapoda ktos linka do torrenta?
       • avatar
        Mulciber
        0
        To niech zrobią apkę na Windows Phone :/
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Jeszcze więcej cycków z rąsi telefonem w kiblu? Czy raczej w salonie, między kominkiem a plazmą?