Czytniki e-booków

Czytnik e-booków Sony Digital Paper z dotykowym ekranem 13,3” - grubość to zaledwie 7 mm

przeczytasz w 1 min.

Firma Sony aktualnie pracuje nad czytnikiem e-booków Digital Paper z ekranem o przekątnej aż 13,3”.

Sony Digital Paper: czytnik e-booków z dotykowym ekranem 13,3”

Firma Sony aktualnie pracuje nad czytnikiem e-booków Digital Paper z ekranem o przekątnej aż 13,3”. Urządzenie powinno znaleźć zastosowanie w instytucjach takich jak urzędy i uczelnie.

Czytnik Digital Paper ma mieć dotykowy ekran wykonany w technologii E Ink o przekątnej 13,3” i rozdzielczości 1200x1600 punktów, grubość 7 mm i wagę nieprzekraczającą 0,35 kg.

Urządzenie ma być wyposażone w możliwość komunikacji poprzez Wi-Fi, wbudowaną pamięć 4 GB i gniazdo na dodatkowe karty pamięci microSD.

Dodatkową zaletą urządzenia ma być możliwość edycji dokumentów, na podobnej zasadzie jak ma to miejsce w przypadku tabletów, lecz czytnik ma być od nich znacznie tańszy. Dodatkowo, aby ułatwić pracę, Sony wyposażyło swój produkt w rysik ułatwiający edycję dokumentów.

Sony Digital Paper: czytnik e-booków z dotykowym ekranem 13,3” i rysikiem

W pierwszej kolejności testy zostaną przeprowadzone na japońskich uniwersytetach, a dopiero później urządzenie Digital Paper trafi na rynek.

Źródło: digitaltrends

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hideo
  1
  takie czytniki to świetna sprawa do książek bo czytam czasami na B&N nook e-ink i polecam :) a 13.3" od Sony to byłby dla mnie cud miód, ciekawe jaka cena
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Fajny, tylko trochę za duży do zwykłego czytania.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Za duży do zwykłego czytania (chociaż dla mnie jak najbardziej optymalny, przynajmniej w domu) ,bo on jest dedykowany właśnie do PDFów i innych specjalistycznych dokumentów tak jak PocketBook CAD http://www.blog.czytio.pl/index.php/133-calowy-pocketbook-cad-z-ekranem-e-ink-fina-epd-zapowiedz/. Szkoda tylko, że ich cena będzie pewnie w przypadku PB/ jest w przypadku sony około 2-3tysiące... czekam na tego typu czytnik do produkcji masowej i tańszy prrzede wszystkim