Kontrolery do gier

Ile?! Z ceną pada DualSense Edge Sony jedzie po krawędzi

przeczytasz w 2 min.

Polska cena pada DualSense Edge jest… straszna. Jeśli zarabiasz najniższą krajową, to kosztować cię będzie prawie połowę wypłaty.

Znana jest wreszcie polska cena DualSense Edge

Prezentacja pada DualSense Edge spotkała się z niemałym entuzjazmem – wszak posiadacze konsol PlayStation wreszcie otrzymują wypasiony kontroler, w którym trudno nie wypatrywać odpowiedzi na microsoftowy Xbox Elite. Gdy tydzień temu firma Sony ujawniła cenę nowego pada, szybko okazało się jednak, że chętnych może jednak zabraknąć. Teraz poznaliśmy polską cenę w złotówkach i… niestety nie wygląda to dobrze. 

Jako że pad Sony DualSense Edge oficjalnie trafił do przedsprzedaży w pierwszych polskich sklepach, możemy już oficjalnie przedstawić informację, że… 

Kontroler Sony DualSense Edge kosztuje… 1199 złotych (!)

1199 złotych to prawie dwa razy więcej niż trzeba wydać na Xbox Elite Series 2 i cztery razy więcej niż kosztuje podstawowy DualSense do PS5. Na dobrą sprawę jest to aktualnie najdroższy pad dostępny w popularnych polskich sklepach. 

Skąd ta cena, czyli co takiego w sobie ma DualSense Edge

Oczywiście cena nie wzięła się znikąd. Sony DualSense Edge ma wymienne moduły i nakładki drążków, dodatkowe przyciski z tyłu, a do tego umożliwa remapowanie przycisków oraz regulowanie długości spustów czy czułości drążków, martwych stref oraz intensywności wibracji. Krótko mówiąc: pada można dostosować do własnych preferencji, by sięgać jeszcze wyżej i czerpać jeszcze więcej przyjemności z rozgrywki. 

Nie brakuje też rzecz jasna adaptacyjnych spustów, a do tego dochodzi jeszcze kilka innych dodatków oraz etui w zestawie. Czy to wszystko jednak uzasadnia cenę na poziomie 1200 złotych? Każdy musi sobie na to pytanie odpowiedzieć sam, tymczasem zostawiam cię z filmikiem podsumowującym wspomniane (i niewspomniane) bajery:

Ruszyła przedsprzedaż Sony DualSense Edge – gdzie kupić?

Choć rynkowy debiut kontrolera został zaplanowany dopiero na 26 stycznia 2023 roku, już teraz możesz złożyć zamówienie przedpremierowe, aby na pewno nie zabrakło egzemplarza dla ciebie. Jeśli chcesz to zrobić, mozesz skorzystać z poniższych linków:

Sa tu jacyś chętni?

Źródło: inf. własna

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  glenord
  10
  nie ma i nie bedzie, zakup ps5 to byla porazka, stoi i sie kurzy, prawie 4 tys wywalone w bloto
  • avatar
   pawluto
   5
   Sony - ja rozumiem że inflacja jest wysoka ale że u was też ???
   Jak wy nisko upadliście w moich oczach...Sony...
   • avatar
    DanyGee
    3
    Innej strategii konsument nie ma jak nie kupować sprzętu o zawyżonej cenie.
    • avatar
     Shiriu89
     1
     Czyli co... Albo kupujemy pada albo... dokładamy 150zł i mamy całą konsolę current gen ? (Xbox Series S 1350zł). To są jakieś żarty biorąc pod uwagę ile kosztuje cała konsola.
     • avatar
      erystr
      0
      "Sony DualSense Edge ma wymienne moduły i nakładki drążków, dodatkowe przyciski z tyłu, a do tego umożliwa remapowanie przycisków oraz regulowanie długości spustów czy czułości drążków, martwych stref oraz intensywności wibracji. Krótko mówiąc: pada można dostosować do własnych preferencji, by sięgać jeszcze wyżej i czerpać jeszcze więcej przyjemności z rozgrywki.

      Nie brakuje też rzecz jasna adaptacyjnych spustów, a do tego dochodzi jeszcze kilka innych dodatków oraz etui w zestawie."

      Ok, czyli to samo (prócz różnej siły nacisku na spusty w zależności od wspieranej gry) ma również Elite series 2 który jak wspomniano jest dwukrotnie tańszy.
      Dla użytkownika PS5 może i ten pad będzie atrakcyjny bo bez różnych przystawek i tak nie użyje Elite na PS5.
      Dla osób które chciałyby grać nim na PC wybór jest prosty - Elite V2 i po temacie ;)
      • avatar
       losiaczek1
       -18
       Cena rzeczywiście wysoka ale zależy jak się na to spojrzy. Dobra mysz to ok 500 zł, klawiatura >500zł czyli wychodzi na to samo. A biorąc pod uwagę cenę całego PC do grania to cena konsoli nawet z padem za 1000 zł to i tak niewielki wydatek.