Konsole do gier

Sony Entertainment Network zamiast PlayStation Network i nowy szef

przeczytasz w 2 min.

Sony skupia swoje usługi

Właścicieli kont Playstation Network czekają w tym tygodniu znaczące zmiany. Sony podało, że już w najbliższą środę konta Playstation Network zostaną przemianowane na Sony Entertainment Network (SEN). Cała akcja będzie miała miejsce podczas aktualizacji systemu PS 3 i PS Vita.

Oczywiście właściciele kont nie muszą się niczego obawiać, uspokaja Sony. Operacja ma na celu poprawienie i zwiększenie funkcjonalności systemu.

Sony Entertainment Network
Czary mary! PlayStation Network zamienia się na Sony Entertainment Network

Dzięki temu, że Sony Playstation Network stanie się integralną częścią Sony Entertainment Network powstanie uniwersalna, pełniejsza platforma sieciowa, obejmująca nie tylko gry komputerowe ale również inne rodzaje rozrywki, jak np. muzykę i filmy. Wszystko w jednym miejscu. Całe spektrum cyfrowej zabawy dostępne na twoim koncie, bez konieczności logowania się do różnorakich platform i usług.

Playstation Network
Zapalmy święczkę...

Oczywiście aktualnie zmiana dotyczy właściwie jedynie nazewnictwa całej platformy. Zapewne w niedługim czasie możemy spodziewać się kolejnych, poważniejszych kroków Sony. Japoński gigant już dość dawno zauważył potrzebę integrowania pewnych usług. Takie podejście pozwala w dłuższej perspektywie skupiać swoich użytkowników wokół rozbudowanej, szerokiej oferty. To jest przyszłość. Podejrzewam, że za kilka lat nawet lodówka, zmywarka i toster zostaną włączone do analogicznych systemów. A potem już tylko chip w głowie i człowiek będzie cały czas online, przynajmniej do czasu aż jakiś anonymous przerwie mu SEN.

Kazuo Hirai szef CEO SONYDodajmy, że w Sony sporo się ostatnio dzieje. Nowym prezesem firmy został Kazuo Hirai, który zastąpi dotychczasowego CEO, sir Howarda Stringera – pierwszego prezesa Sony spoza Japonii. Hirai pracuje w koncernie od 20 lat i ma podźwignąć giganta elektroniki z kolan. Przypomnijmy że firma już czwarty rok z rzędu jest na minusie, a za 2011 roku Sony będzie miało astronomiczną stratę w wysokości 2 mld dol. 

Nowy prezes studiował w młodości... sztukę. W Sony zajmował się segmentem muzycznym i marketingiem zagranicznych wykonawców, pracował również na placówce w Nowym Jorku, gdzie specjalizował się w zarządzaniu operacyjnym. Kazuo Hirai mocno skupia się na grach komputerowych, uczestniczył we wprowadzaniu kolejnych generacji konsol PS.

Po świetnym debiucie PS 3, Hirai został prezesem Sony Computer Entertainment a od 2009 roku był wiceprezesem Sony Corporation odpowiedzialnym za elektronikę użytkową i gry konsolowe. Czy fan i pasjonat gier komputerowych podźwignie kulejącego giganta? 
 

Więcej o Sony:

Źródło: gamatsu

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hex3n
  2
  To dokładnie taka sama zmiana jak z Gadu Gadu na GG ;) LOL
  • avatar
   hideo
   2
   i tak oto Sony zamienia poprzedniego szefa - Amerykana Howarda Stringera (który w ostatnich latach jakoś za specjalnie dobrze firmą nie rządził sądząc po wynikach finansowych) z powrotem na Japończyka - Kazuo Hirai, trzeba przyznać że Kazio doczłapał się niezłego stanowiska :D a wszyscy pamiętamy jak jeszcze nie tak dawno bo kilka lat temu Kaz przejmował stanowiska szefa PlayStation po pierwotnym założycielu PS i ojcu PS1 i PS2 Kenie Kutaragi, powodzenia Kaz! :)
   • avatar
    trOLLO
    1
    Może wreszcie podczas zmiany ktos wpadnie na pomysł aby NIE było różnic między PSN europejską a amerykańską - ot taka głupota, na PSN US jest dostępny Wing Commander III i IV, w wersji europejskiej nie ma. Nie powiem, że takie traktowanie, troszkę wkurza .
    • avatar
     chrisu1982
     0
     lepiej niech sie zajma usprawnianiem dzialania psn, a nie zmiana nazwy
     od tygodnia nie ma dnia aby mnie nie wywalilo z psn-u
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      O wileu osobom nazwa Playststion się zazwyczaj dobrze kojarzy, to już nazwa Sony nabiera negatywnego wydźwięku, i co by nie powiedzieć to firma swoimi poczynaniami zasłużyła sobie na tą opinię.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Trudniej bedzie napisac :(