Telefony

Sony Ericsson odświeży Xperie mini

przeczytasz w 2 min.

Firma Sony Ericsson w nadchodzącym roku zaprezentuje odświeżoną i udoskonaloną wersję swojego smartphone'a. Mowa oczywiście o urządzeniu Xperia mini.

Warto przeczytać:
Zabawny głos w nawigacji NaviExpert 6.1
 MODECOM: mały GPS, duże możliwości
 Omijaj korki z nawigacją Beckera

O nowej wersji smartphone'a w zasadzie wiadomo jeszcze niewiele, prócz tego, że Sony Ericsson dysponuje już pierwszymi próbkami inżynieryjnymi tego urządzenia. Wiadomo również, że telefon będzie należał do rodziny Xperia mini - jednak jak będzie brzmiała jego pełna nazwa? Teraz na razie nie wiadomo. Telefon będzie pracował pod kontrolą bazowanego na Linuksie systemu Google Android w wersji 2.3. Od strony technicznej dzieło "SE" prezentuje się stosunkowo dobrze, gdyż urządzenie zostało wyposażone w jednordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon pracujący z zgarem wynoszącym 1 GHz oraz układem graficznym Adreno 205.

Nowy smartphone ma zadebiutować na rynku prawdopodobnie już w pierwszym kwartale 2011 roku, jednak wciąż nie wiadomo kiedy zostanie oficjalnie zaprezentowany. Według nieoficjalnych doniesień jego prezentacja może nastąpić podczas styczniowych targów CES 2011 lub lutowych Mobile World Congress. Do sieci przedostały się już pierwsze zdjęcia tejże nowości - jednakże nie da się z nich wyczytać nic szczególnego. Oprócz zdjęć opublikowano również wyniki z dwóch najpopularniejszych telefonicznych benchmarków. Jak się okazuje smartphone prezentuje się całkiem przyzwoicie zdobywając w benchmarku Quadrant 1533 punkty. Natomiast w opartym na interfejsie programowania OpenGL ES benchmarku Neocore OpenGL ES telefon uzyskał 42.5 FPS - co z pewnością jest dobrym rezultatem.
Tym bardziej, że telefon Nexus S w identycznym teście osiągnął wynik 55.6 FPS, natomiast Sony Ericsson Zeus 1 zaledwie 24.4 FPS.
Jak widać osiągi nowości są całkiem przyzwoite, ciekawe tylko jak będzie wyglądała jego cena.

Źródło: TechConnect Magazine

Polecamy artykuły:  
Optymalne karty graficzne do NFS: Hot Pursuit
Wyścig trwa - 2x GF GTX 460 vs 2x Radeon 6850
TOP-10: Dyski twarde i SSD

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  19arek93
  0
  Proszę Panie redaktorze wytłumaczyć mi jedno. Skoro nie jest znana rozdzielczość tego ekranu to dlaczego telefon jest oceniany pod kątem wydajności w 3D? Są to jedynie dane poglądowe i moim zdaniem nie powinny być w żadnym newsie traktowane jako informacje z których można wyciągać wnioski.
  Równie dobrze moglibyśmy oceniać wydajność kart graficznych z pominięciem rozdzielczości testów.
  • avatar
   Spirit
   0
   Już się zaczynają wyścigi wydajności nawet w telefonach.

   Mam wrażenie, że funkcje dzwonienia i wysyłania wiadomości to dodatek do obecnych telefonów.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Nie, że masz tylko wrażenie, ale tak rzeczywiście jest i to już nie są telefony, a smartfony.
    • avatar
     Dragonik
     0
     Dlatego wolę telefon z fizyczną klawiaturą i bez ekranu dotykowego i systemu operacyjnego
     • avatar
      buba008
      0
      "Nowy smartphone ma zadebiutować na rynku prawdopodobnie już w pierwszym kwartale 2010 roku" - zapewne miało być w pierwszym kwartale 2011