Smartfony

Sony może zaskoczyć bezramkowym smartfonem

przeczytasz w 1 min.

Sony od dłuższego czasu nie zmieniało stylistyki swoich smartfonów. Czyżby jednak nadszedł czas zareagowania na rynkowe trendy?

Ostatnio na rynku smartfonów bardzo widoczny stał się trend, w wyniku którego ekrany cechują się coraz smuklejszymi ramkami, a w niektórych przypadkach udaje się z nich niemal całkowicie zrezygnować. Wedle ostatnich doniesień podobną konstrukcją zaskoczyć może Sony.

Dlaczego się dziwić, skoro mowa o coraz popularniejszym zjawisku? Chociażby dlatego, że Sony to jeden z producentów najmocniej trzymających się swoich schematów. Doskonale uwidoczniło się to przy okazji ostatniego flagowca. Xperia XZ Premium specyfikacją może imponować, ale stylistyka pozostaje dla wielu (choć nie dla wszystkich) mało atrakcyjna głównie z powodu szerokich ramek.

Być może Sony zdecydowało się na głosy niezadowolenia zareagować. Sugeruje się bowiem, że producent wykorzysta ostatnie zapowiedzi Japan Display (JDI), które pochwaliło się gotowym do masowej produkcji 6-calowym ekranem "Full Active" o proporcjach 18:9 i rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli.

Sony bezramkowy smartfon

Oficjalna prezentacja nowego smartfona wykorzystującego wymieniony wyżej wyświetlacz może mieć miejsce już za kilka tygodni. Jako najbardziej prawdopodobny termin wymienia się targi IFA 2017.

Źródło: phonearena

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  misiek12_sdz
  2
  "o proporcjach 18:9 i rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli."
  Aha
  • avatar
   Q'bot
   1
   Wreszcie uderzyliby w słuszną stronę - zwłaszcza, jeśli chcą być postrzegani jako marka 'premium'
   • avatar
    Dudi4Fr
    1
    Fakt że w przypadku Sony i ich cegieł z dwoma parapetami nad i pod ekranem, zrobienie telefonu bez ramek albo podobnego do S8 byłoby prawdziwą rewolucją!

    Gdyby tak zrobili Compacta 4.6"-5" bez ramek, to by było coś!
    • avatar
     mszark
     1
     Sony bez ramek? Nie możliwe. To przecież ich znak firmowy.
     • avatar
      JSTMB
      1
      A gdyby zrobili tak że krawędzie ekranu nie będą reagowały na szeroki dotyk wewnętrznej strony dłoni a na palec już tak, normalnie ramki chronią przed przypadkowym przełączaniem a w bezramkowcach wszystko będzie samo się naduszać
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Po S8 i Mi Mix taki wyświetlacz nie powinien być niczym specjalnym.
       • avatar
        Kenjiro
        0
        Na moje to jest proporcja 16:9, a nie 2:1, chyba że planują rozciągnąć piksele w pionie, co jest dla mnie chorym pomysłem, gdyż wtedy wszystkie aplikacje zależne od proporcji (np. odtwarzacze filmów, czy choćby aplikacje do wykonywania lub obróbki zdjęć) miałyby je skopane (owe proporcje).
        Dlatego obstawiam gdzieś błąd liczbowy, albo w rozdzielczości, albo w proporcji.
        • avatar
         endrju_pl
         0
         Zdecydowanie powinni zmniejszyć ramki, ale powinni również wreszcie poprawnie wykorzystać swoje matryce do aparatu... Samsung od nich bierze matryce i cuda potrafi zrobić, a oni nadal bieda.