Internet

Scenariusz nowego Jamesa Bonda w rękach hakerów (a na tym nie koniec)

przeczytasz w 1 min.

Guardians of Peace szykują wyjątkowo niemiły prezent na Gwiazdkę dla Sony Pictures.

Sony present
foto: Reuters/Toru Hanai via RT

Cyberprzestępcy z grupy GOP (Guardians Of Peace) nadal „szantażują” Sony Pictures. W wyniku włamania na serwery wytwórni, które miało miejsce pod koniec ubiegłego miesiąca, hakerzy weszli w posiadanie danych osobowych kilkudziesięciu tysięcy pracowników, a także treści związanych z filmami. W sieci torrent szybko znalazło się co najmniej pięć filmów – nowości, które w niektórych przypadkach nie zdążyły nawet wyjść z kin, a Annie nie miało jeszcze swojej premiery na dużym ekranie. Jak się okazuje, na tym nie koniec problemów. 

Przed kilkoma dniami okazało się, że cyberprzestępcy zdołali wykraść także scenariusz najnowszego filmu z Jamesem Bondem, który będzie nosił tytuł Spectre. Jest to dość poważny problem – tym bardziej, że jego kinowa premiera planowana jest dopiero na 6 listopada przyszłego roku, a informacje na temat fabuły były dotąd przez producentów pilnie strzeżone. 

Hakerzy z grupy GOP grożą, że jeszcze więcej informacji, plików i materiałów trafi do sieci, jeśli Sony Pictures nie spełni ich żądań. Jak pisali na początku – ich celem jest osiągnięcie równości, której wytwórnia ta ich zdaniem nie przestrzega. Firma Sony nie zamierza jednak dawać za wygraną, nie czując się w jakikolwiek sposób winna. 

Co na to „Strażnicy Pokoju”? Zapowiadają, że to wojna i oni także nie złożą broni. „Przygotowujemy dla was świąteczny prezent. Tym prezentem będzie jeszcze więcej, bardziej interesujących danych. To będzie dla was przyjemność, a Sony Pictures znajdzie się w najgorszym możliwym stanie”. 

Jakby tego było mało, cyberprzestępcy podali adres e-mail, na który można przesyłać prośby o filmy, które chcielibyśmy pobrać z torrentów. Z jasnych przyczyn nie podamy tego adresu.

Sony Pictures ma zatem niemały problem, z którym trudno będzie się uporać. 

 Źródło: RT, Neowin, Ars Technica

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  24
  ja tez moge wam podac zawartosc nowego bonda

  - są bandyci
  - jest bond
  - bond wybija bandytow
  - spotyka zabójczo piekna laske
  - walka z final bossem
  - napisy koncowe i muzyka

  • avatar
   vegasnight9
   3
   Dziwi mnie że taka firma jak Sony dała się dała się tak wyrolować... Strategiczne dla firmy materiały powinny być trzymane w miejscu bez stałego połączenia z siecią bo tylko to daje pewność. No ale mądry Japoniec po szkodzie ;))
   • avatar
    jonath
    2
    A ja się nie martwię - i tak nie miałbym ochoty czytać scenariusza przed premierą, wolę iść do kina i się mile zaskoczyć :)
    • avatar
     iDMFMi
     0
     aż 5 filmów od Sony? Zna ktoś może wszystkie tytuły?
     • avatar
      necro
      0
      Tak wo ogóle to dlaczego GOP nie lubi Sony Pictures? Mógłby ktoś napisać, albo wstawić jakiś link, bo nie jestem w temacie.