Gry

Ceny konsoli PS4 nie spadną szczególnie szybko

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
34 komentarze Dyskutuj z nami

Shuhei Yoshida sugeruje, że z zakupem konsoli nie warto raczej zwlekać.

Sony PlayStation 4 konsola ceny

Konsola PlayStation 4 zadebiutowała już na rynku amerykańskim, a wkrótce pojawi się również w Europie. Jeśli planujecie jej zakup, ale chcecie dokonać go dopiero po spadku cen, to możecie liczyć się z tym, że ten nie nastąpi szczególnie szybko.

PlayStation 3 pojawiło się w sklepach w cenie 599 dolarów. Po 9 miesiącach cena została sporo obniżona, ponieważ konsolę sprzedawano już po 499 dolarów. Wedle najnowszych informacji nowa konsola utrzyma swoją pierwotną cenę znacznie dłużej, a przyczynić do tego mają się co najmniej dwa czynniki.

Po pierwsze, PlayStation 4 wycenione zostało na 399 dolarów, a zatem na dobrą sprawę nie ma nawet z czego szczególnie ceny obniżać. Poza tym, wpływ na to ma mieć również specyfikacja konsoli. W obudowie zamknięto bowiem dobrze znane, dość popularne podzespoły, które nie są już szczególnymi nowościami i ich cena raczej spadać nie będzie.

"Nasze zespoły wybrały bardziej popularne komponenty do tworzenia PlayStation 4 i to przyczyniło się do ceny startowej wynoszącej 399 dolarów, w porównaniu do 599 dolarów w przypadku PlayStation 3. Ponieważ zdecydowaliśmy się jednak na tego typu komponenty, szansa na zejście z ceny może być mniejsza." - Shuhei Yoshida

Ciekawe czy powyższe zapowiedzi przyczyniły się do wzrostu sprzedaży konsoli w pierwszych godzinach od premiery. Ta wypadła naprawdę dobrze, ponieważ tylko w ciągu pierwszych 24 godzin sprzedanych zostało (w USA i Kanadzie) ponad milion egzemplarzy konsoli. Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że jest to najlepszy wynik spośród wszystkich modeli PlayStation.

Sony PS4 konsola sprzedaż

Źródło: officialplaystationmagazine.co.uk, shacknews, theverge

Komentarze

34
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kremowykac
  Zamiast obniżać cenę konsol mogli by zacząć wydawać gry w cenach PC. Wtedy by więcej ludzi kupiło konsole i więcej gier ,tylko po co wydawcy mają obniżać ceny? ;)
 • avatar
  marian73
  Jestem ciekawy po jakim czasie ta konsola będzie przestarzała. Albo będzie specjalnie postęp w grach hamowany, aby jak najdłużej przedłużyć życie tej konsoli.
 • avatar
  sculi
  Cena konsoli w Polsce - 1790 zł
  Cena konsoli w USA - 1200 zł
  Ile wyniesie cło za sprowadzenie z USA ?
 • avatar
  tanakov
  Premiera Xbox - 20% off z ceny PS4 i microsoft siedzi i kwiczy jak mała dziewczynka
 • avatar
  Luiso
  Jeżeli tak by było to ucierpieli by na tym również gracze więc nie życzymy porażki tylko zażartej wyrównanej rywalizacji.
  -1
 • avatar
  kubuch
  Pamiętam jak sony tłumaczyło że wysokie ceny gier są spowodowane trudną w programowaniu PS3 . Ciekawe co teraz powiedzą skoro bebechy ps4 to nic innego jak PC zbudowany na AMD. Pewnie znowu coś wymyślą a większość w to uwierzy
  -3