Smartfony

Sony ujawnia, które smartfony Xperia otrzymają Androida 6.0

przeczytasz w 1 min.

Zawsze może być lepiej, ale na tle konkurentów Sony wypada całkiem dobrze.

Android 6.0

Kolejny z producentów podzielił się swoimi planami związanymi z aktualizacją smartfonów do Androida 6.0 Marshmallow. Czy Sony wypada w tym względzie lepiej od innych?

Jeśli brać pod uwagę nader skromne zamiary LG, to z pewnością tak. Polski oddział japońskiego producenta podał listę urządzeń, których właściciele będą mogli cieszyć się z nowej wersji systemu. Otwierają ją naturalnie najnowsze propozycje, a więc Xperia Z5, Xperii Z5 Premium oraz Xperia Z5 Compact, ale na tym na szczęście nie koniec.

Android 6.0 Marshmallow pojawi się także na modelach Xperia Z3+, Xperia Z3, Xperia Z3 Compact, Xperia Z2, a także Xperia M5, Xperia C5 Ultra, Xperia M4 Aqua oraz Xperia C4. Aktualizacji spodziewać można się też na 3 tabletach - Xperia Z4 Tablet, Xperia Z3 Tablet Compact i Xperia Z2 Tablet.

„Pracujemy ciężko, aby aktualizacja pojawiła się na naszych urządzeniach tak szybko, jak to tylko możliwe. Cieszymy się z nowych funkcji i rozwiązań, które będą mogły pojawić się w urządzeniach Sony Xperia. Wkrótce będziemy mogli podać więcej szczegółów dotyczących aktualizacji, daty dostępności oraz listę zmian w oprogramowaniu.”

Źródło: blogs.sonymobile, technobuffalo

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Wojownik616
  2
  M2 też miało mieć 6.0 mimo że mamy 5.1.1 ale co z tego skoro mało pamięci 4GB dla użytkownika w Kit Kat było 5GB,druga sprawa spadła jakość aparatu zdjęć,trzecia sprawa większość użytkownikom nie działa GPS jedyny plusik to szybkość Lollipop to fakt.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Po aktualizacji Z1 do 5.0 nigdy więcej telefonów Sony. W sumie, to właśnie ta aktualizacja przekonała mnie, że czas odejść od Androida. Mam dosyć codziennego restartowania telefonu, bo zaczyna mulić, walki z menedżerem aplikacji i innych problemów.
   • avatar
    zawiasfx
    -1
    czuja na plecach oddech chinczykow chyba...i to wszyscy. tania sztuczka - masz perfekcyjnie dzialajcy smartfon? oplacimy kogos zeby 'znalazl' jakas dziure, postraszymy w internetach, a pozniej powiemy ze nowy 'bezpieczny' soft i owszem, ale tylko w nowych telefonach.
    • avatar
     PaTri4rch
     -1
     No spoko a Z3 Dual nadal bez 5.1
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      A gdzie e4 ? Podobno miało dostać aktualizacje.
      • avatar
       dezmont
       0
       + Sony Z Ultra nie wolno zapomnieć - Google Play Edition
       • avatar
        Szogunasty
        0
        Obawiałem się, że dla Xperi M2 5.1.1 jest ostatnią aktualizacją. Niestety tak się też stało.