Audio

Brak przewodu i brak hałasu - tylko muzyka. Oto słuchawki Sony WF-1000XM3

przeczytasz w 2 min.

Słuchawki z aktywną redukcją szumu to świetny sprzęt, który pozwala uwolnić się od miejskiego hałasu. Zwykle mówimy jednak o dużych, wokółusznych konstrukcjach, ale Sony WF-1000XM3 to dowód na to, że da się uzyskać ten efekt nieco subtelniej.

Sony WF-1000XM3 to całkowicie bezprzewodowe słuchawki douszne. Brak „kabelka” oznacza, że nic się nie plącze, a waga jest tak mała jak to tylko możliwe. To, co ma największy wpływ na komfort, to jednak system osłabiania hałasu z otoczenia – innymi słowy: odcinamy się od świata na zewnątrz i w pełni oddajemy się słuchaniu muzyki czy też rozmawianiu (bo – co warto dodać – model ten jest również wyposażony w mikrofon).

Za usuwanie nieprzyjemnego tła dbają: wykorzystująca dwa mikrofony – jeden skierowany do przodu i jeden zwrócony w tył – technologa Dual Noise Sensor (która wykrywa hałas) i procesor HD QN1e (który go eliminuje, poprzez generowanie odwróconej fali dźwiękowej). 

Sony WF-1000XM3 części

Co warte podkreślenia, układ ten jest energooszczędny, dzięki czemu (pomimo tak zwartej konstrukcji) naładowany do pełna akumulator zapewnia 6 godzin działania. W zestawie znajduje się ponadto etui, które działa jak powerbank i pozwala trzykrotnie uzupełnić energię. Maksymalny czas pracy z dala od gniazdka wydłuża się więc w ten sposób nawet do 24 godzin. Funkcja szybkiego ładowania sprawia z kolei, że odłożenie słuchawek na 10 minut pozwala później korzystać z nich przez półtorej godziny.

W razie potrzeby wystarczy przytrzymać palec na lewej słuchawce, aby dezaktywować tłumienie hałasu (a przy okazji przyciszyć muzykę), na przykład gdy chcemy spytać o drogę, zamówić coś do jedzenia czy zameldować się w hotelu. W podobny sposób można włączać i wyłączać odtwarzanie, przełączać utwory czy aktywować Asystenta Google, który podpowie na przykład, jaki jest kolejny punkt w planie dnia.

Sony WF-1000XM3 wygląd

Słuchawki Sony WF-1000XM3 to także wiele ciekawych rozwiązań, takich jak: automatyczne wstrzymywanie i wznawianie odtwarzania (przy wyjęciu i ponownym włożeniu słuchawek do uszu), system potrójnego mocowania (dzięki czemu słuchawki nie wypadają z uszu) oraz kilka rodzajów wkładek w zestawie. Oczywiście przy tym wszystkim producent nie zapomniał też o wysokiej jakości dźwięku, zapewnianej przez 24-bitowy system przetwarzania, dobry DAC ze wzmacniaczem i system DSEE HX optymalizujący skompresowane pliki audio.

Firma Sony zapowiedziała, że słuchawki WF-1000XM3 trafią do sprzedaży w sierpniu. Cena wyniesie 230 dolarów. Do wyboru będą dwie wersje kolorystyczne: czarna i srebrna.

Źródło: Sony

Warto zobaczyć również:

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!