• benchmark.pl
 • IFA 2018
 • Słuchawki z redukcją hałasu - firmy Sony i AKG pokazały nowe modele na IFA 2018
Audio

Słuchawki z redukcją hałasu - firmy Sony i AKG pokazały nowe modele na IFA 2018

przeczytasz w 2 min.

Przedstawiciele firmy Sony przywieźli ze sobą do Berlina słuchawki Sony WH-1000XM3 z zaawansowanym procesorem redukcji hałasu HD QN1. Na innym stanowisku można było zobaczyć równie dobrze zapowiadające się AKG N700NC.

Dobre słuchawki z technologią redukcji hałasu pozwalają cieszyć się ulubioną muzyką praktycznie w każdym miejscu na świecie. Podczas targów IFA 2018 swoimi najnowszymi osiągnięciami na tym polu pochwaliły się firmy SonyAKG.

Sony WH-1000XM3 to słuchawki oferujące „inteligentne słuchanie”

Zaprezentowane w Berlinie słuchawki Sony WH-1000XM3 zostały wyposażone w procesor redukcji hałasu HD QN1. Odbiera on informacje od dwóch mikrofonów wychwytujących odgłosy z zewnątrz i w czasie rzeczywistym blokuje wszystko to, co mogłoby zakłócać słuchanie muzyki. Dzięki dodatkowym czujnikom ciśnienia urządzenie ma też dobrze działać na dużych wysokościach, na przykład w samolocie.

Sony WH-1000XM3 samolot

„[Nowo opracowany procesor] jest około czterech razy wydajniejszy od swojego poprzednika i dlatego pozwala wyciszać zewnętrzne dźwięki nie tylko w środkach transportu, lecz również w życiu codziennym: na ulicy lub w pobliżu rozmawiających osób” – zachwala producent. 

Wspomniany procesor pełni również funkcję przetwornika C/A i wzmacniacza z 32-bitowym przetwarzaniem sygnału. To plus 40-milimetrowe przetworniki z membranami LCP (z polimeru ciekłokrystalicznego) zapewniać ma czyste i wierne brzmienie. Atutem słuchawek ma być również długi czas pracy (sięgający 30 godzin).

Sony WH-1000XM3

Dodatkowo pojawiła się tutaj funkcja „inteligentnego słuchania”, a konkretnie „adaptacyjnego sterowania dźwiękiem”. Działa to tak, że słuchawki wykrywają aktywność użytkownika i automatycznie dostosowują do niej tryb słyszalności muzyki. W efekcie rozmaite szumy są blokowane, ale mimo to do słuchacza docierają na przykład komunikaty. 

AKG N700NC – słuchawki, które pozwalają zanurzyć się w muzyce

Swoje „inteligentne rozwiązania” na IFA 2018 zaprezentowała również firma AKG. Podobnie jak u Japończyków, pozwalają one równocześnie na pełne zanurzenie się w muzyce, jak i skorzystanie z opcji pośredniej, w której pewne kluczowe dźwięki z otoczenia również docierają do uszu użytkownika.

AKG N700NC

Adaptacyjne wyciszanie szumów oferowane przez słuchawki AKG N700NC można włączać i wyłączać za pomocą jednego przycisku. Oprócz tego urządzenie ma się cechować – oczywiście – „znakomitym brzmieniem”, „doskonałą łącznością”, bezproblemowymi rozmowami głosowymi i długim czasem pracy (23 godziny). Wszystko to zaś przy wadze na poziomie 270 g.

Źródło: Sony, AKG, TechRadar, What Hi-Fi?

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Misio38
  8
  To już nie AKG. Nie ma siedziby w Austrii - zamknięta fabryka i biura projektowe. Wszyscy inżynierowie zwolnieni. To tylko Samsung wykorzystujący logo i nazwę jednego z czołowych niegdyś obok Beyerdynamic i Sennheiser producentów słuchawek.
  • avatar
   royal90
   1
   "... lecz również w życiu codziennym: na ulicy lub w pobliżu rozmawiających osób..."
   A to wcześniejsze tego nie miały? O jaka szkoda. Boose QC35 w wersji I nawet to miały dawno temu.
   • avatar
    piccardo
    0
    Pytanie czy te słuchawki mają mikrofon do prowadzenia rozmów? Jeżeli tak to czy występuje u nich taki sam problem jak w przypadku sennheiser pxc 550 gdzie moc BT jest dzielona a spadek jakości dźwięku jest nieakceptowalny, bo wybaczcie ale takie słuchawki są drogie i samym słuchaniem ciężko się zadowolić a i porozmawiać czasem się przyda w szczególności że najczęściej parujemy urządzenia z smartfonem. Więc jeżeli robicie recenzje czy opisujecie urządzenia proszę o uwzględnianie tej kwestii.
    • avatar
     grzech717
     0
     Toć to szamsung szmelc!