Foto

Sony wyodrębnia swój świetny dział sensorów

przeczytasz w 1 min.

Japoński producent chce, by pozytywnie wpłynęło to na dalszy rozwój tego sektora.

Sony chip

Może i nie radzi sobie ostatnio najlepiej w każdym z sektorów, ale jeśli chodzi o matryce światłoczułe, to zdecydowanie Sony nie może mieć sobie nic do zarzucenia. Zupełnie nie powinna więc zaskakiwać decyzja o wyodrębnieniu zajmującego się nimi oddziału i utworzeniu nowej firmy nazwanej Sony Semiconductor Solutions.

Wszystkie nowe chipy Sony będą wkrótce produkowane przez firmę-córkę, ale Japończycy nie ukrywają, że największy nacisk kładziony będzie właśnie na matryce światłoczułe. Nic w tym dziwnego, jako że to one właśnie są obecnie jednym z jej największych źródeł przychodów i to te elementy są chwalone przez specjalistów z całego świata. Potwierdzeniem niech będzie fakt, że sensory Sony wykorzystywane są nie tylko w jej własnych kamerach i lustrzankach, ale też w Nikonach, iPhone’ach oraz innych urządzeniach foto i mobile.

To nie pierwszy tego typu ruch Sony. Podobnie zrobiono z sektorami TV oraz domowej rozrywki. Przedstawiciele firmy zapewniają jednak, że nie ma mowy o sprzedaniu Semiconductor Solutions (jak miało to miejsce z VAIO). Po co więc to wyodrębnienie? Aby mogły być podejmowane rozsądne i opłacalne decyzje w zakresie samej produkcji chipów. 

Sony Semiconductor Solutions rozpocznie działanie 1 kwietnia 2016 roku.

Źródło: Reuters, Engadget

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    st4lk3r
    4
    Z ciężkim sercem, jako wielbiciel Canona, przyznaję, że Sony się niesamowicie wysunęło naprzód stawki, szczególnie, jeśli chodzi o pełną klatkę... A7R II i inne cuda naprawdę zachwycają swoimi osiągami.
    O tym, że Nikon nie potrafi zrobić dobrej matrycy, wiadomo było od dawna, ale Canon strasznie się popsuł ostatnimi laty i zasadniczo od 6D nie wprowadził nic ciekawego. Same odgrzewane kotlety, które już dawno powinny umieć nagrywać nieskompresowane 4K :/