Aplikacje mobilne

Sony zaktualizowało aplikację kamery w smartfonach Xperia Z5

przeczytasz w 1 min.

Nowa wersja aplikacji to w głównej mierze poprawiony interfejs. Zobaczymy, czy przypadnie do gustu użytkownikom.

Xperia Z5

Smartfony Xperia Z5, Xperii Z5 Premium oraz Xperia Z5 Compact jeszcze na dobre nie rozgościły się w sprzedaży, ale mimo tego producent już teraz pokusił się o aktualizację jednej z najważniejszych w ich przypadku aplikacji.

Mowa o aplikacji kamery, która doczekała się już wersji oznaczonej numerkiem 2.0. Względem oryginału nie wprowadzono wprawdzie wielu zmian, ale różnice z pewnością da się dostrzec. Głównie z tego powodu, iż delikatnym korektom poddano interfejs, która ma być teraz bardziej intuicyjny.

Dodatkowo, jak wynika z oficjalnego komunikatu, Sony skupiło się na praktyczności. W związku z tym zmianie uległ sposób przełączania się pomiędzy trybami aparatu. W nowej wersji aplikacji możliwe będzie to poprzez przesunięcie palcem po ekranie.

Xperia Z5 aplikacja kamery

Dlaczego wspomnieliśmy, że mowa o jednej z najważniejszych aplikacji smartfonów z rodziny Xperia Z5? Nie jest przecież tajemnicą, iż to właśnie aparaty mają być ich być może największymi atutami. Sensor IMX300 (23 Mpix) wyróżniający się między innymi najszybszym obecnie autofocusem w świecie smartfonów (0,03 sekundy) pozwolił już Xperii Z5 zając pierwsze miejsce w rankingu DxO Labs.

Źródło: sonymobile

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  k3m0t
  2
  Faktycznie Sony poprawiło jakość zdjęć ? Posiadam Xperię Z1 i by zrobić dobre zdjęcie potrzeba dobrych warunków. Szumy są straszne.

  Xperia Z5 ciekawi mnie czy poprawiono już wady jakie Sony miało w oprogramowaniu.
  • avatar
   hideo
   0
   ciekawe czy poprawili rozmycia na bokach zdjeć