• benchmark.pl
 • Mobile
 • Sony zwalnia pracowników działu mobilnego - pierwsze (i nie ostatnie) echa kryzysu
Mobile

Sony zwalnia pracowników działu mobilnego - pierwsze (i nie ostatnie) echa kryzysu

przeczytasz w 1 min.

Do marca 2016 roku dział mobilny uszczuplić ma się łącznie o 30% pracowników i będzie liczył wtedy około 5000 osób.

Sony

W ostatnich tygodniach pojawiło się sporo informacji mówiących o tym, iż kilku producentów związanych z rynkiem mobilnym ma teraz do czynienia z gorszymi czasami. Wśród nich jest między innymi Sony i wygląda na to, że japońska korporacja rzeczywiście popadła w spore tarapaty.

Razem z doniesieniami sugerującymi, iż w ostatnim roku podatkowym Sony miało do czynienia ze stratą około 1,9 miliarda dolarów pojawiły się te, na podstawie których można było sądzić, iż główną winę ponosi słaba sprzedaż smartfonów oraz telewizorów. Działom odpowiedzialnym za ich produkcję w oczy zajrzało widmo restrukturyzacji i wygląda na to, że proces ten już się rozpoczyna.

Mowa przynajmniej o dziale mobilnym, który lada chwila uszczuplić ma się o około 1000 pracowników, głównie tych zatrudnionych w Chinach i Europie. Co więcej na tym wcale nie koniec, ponieważ planowana jest kolejna redukcja kadry. Do marca 2016 roku dział mobilny uszczuplić ma się łącznie o 30% pracowników i będzie liczył wtedy około 5000 osób.

Nie są to jedyne decyzje mające stanowić ratunek dla producenta. Zdecydował się on również na zmianę cyklu wydawniczego flagowych smartfonów, w związku z czym Xperia Z4 może zadebiutować dopiero latem.

Źródło: ibnlive.in, androidauthority

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KMyL13
  9
  Zmniejszyć ramki, wywalić to łatwo rysujące się i zbierające odciski palców jak lis kury, przechadzający się po kurniku i dać Gorilla Glass 4, zainteresować się błędami po aktualizacjach oraz przegrzewaniem...

  Masę postów negatywnych widzę w internecie na temat braku klawiszy pod ekranem. Może i "zmniejszają powierzchnię roboczą", ale za to chyba łatwiej do nich sięgnąć przy użyciu jednej ręki, nie?

  No i sprawa mnie najbardziej interesująca- obecnie furorę w modzie robi aluminiowa ramka- jeśli SONY też ją wprowadzi, to jak rozwiąże sprawę z "wejściami"? Może wszystkie sim i SD sloty pod obudowę?

  Miałem niedawno wszystkie "Zetki" w reku i osobiście czar ich wykonania, o którym czytałem w wielu recenzjach prysł...
  • avatar
   TruGeek
   3
   Jak nie wyeliminują błędów w oprogramowaniu to tel. bez uzyteczny miałem Z1 i pomimo że mikro i antena działała to nikt mnie nie słyszał tak samo ja teraz nie słysze znajomego z Z2 .
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    Z laptopami dobrze, że dali sobie spokój, bo nawet topowe viao biznesowe sprawiały wrażenie jakby były zrobione z kartonu, a u konkurencji tytanowe ramy, kompozyty węglowe albo stopy magnezu. Nie mieli z czym wyjść do ludzi, a wydawało im się, że mogą tresować klientów jak Apple.
    • avatar
     czorcik696
     0
     Telefonu od sony nigdy nie miałem, ale telewizory mają bardzo dobre. Posiadam model KDL 42w706b i moim zdaniem nie ma lepszego tv na półce do 3000zł
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Akurat szybka premiera Z4 była mi na rękę bo cena Z3 jeszcze bardziej by spadła, ale trudno, poczekam. Ostatnio wszyscy każą czekać.