Telefony

Sorry Ericsson? Sony odkupi 50% udziałów dotychczasowej spółce?

przeczytasz w 1 min.

Jak donosi niemiecki Manager-Magazin.de, Sony może być zainteresowany odkupieniem 50% udziałów Sony Ericssona, należących do szwedzkiego Ericssona. Przypomnijmy, że spółka powstała w roku 2001 z inicjatywy Sony Corporation i Ericsson AB. Teraz Ericsson zastanawia się nad częściowym wyjściem z rynku telefonii komórkowej.

Głównym powodem, dla którego Ericsson miałby zrezygnować z branży są oczywiście kwestie finansowe. Ericsson miałby skupić się na świadczeniu usług i serwisu dla operatorów komórkowych, jednak kwestię projektowania i produkcji nowych 'komórek' chciałby pozostawić innym producentom.

To czy Sony zdecyduje się na odkupienie udziałów od Ericsson zależy w dużej mierze od kondycji finansowej japońskiego giganta, a już teraz wiadomo, że 50% udziałów Ericsson to ogromna kwota, na którą Sony może nie mieć pieniędzy. Jaki będzie finał tej sprawy? O tym dowiemy się na pewno z najbliższych miesiącach.

Źródło: Manager-Magazin.de

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Se8a90
  0
  Jak dla mnie tragedia :/ Moja uklubiona marka a tu Erricsson odpierdziela... SE dorobiło się świetnej pozycji w ciągu kilku lat, i dalej trzyma poziom - kto wie co by było jakby właścicielem został tylko Sony. No chyba że fuzja Sony-Samsung na przykład raczej złym rozwiązaniem by nie była ;]
  • avatar
   andrzej855
   0
   ehhhhh tylko kryzys i kryzys...
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Z drugiej strony, może to i lepiej. Na pewno będzie to miało jakiś wpływ na zmianę "design'u" telefonów, bo ostatnio, koncern SE robi wszystkie modele na jedną melodię dodając tylko nowe funkcje do podobnie wyglądających aparatów. Ale jednak sam fakt przejęcia marki przez Sony też mnie trochę niepokoi, bo telefony spod znaku SE też są moją ulubioną marką i cechują się niezawodnością działania, dobrym oprogramowaniem, ciekawymi rozwiązaniami technicznymi i dobrą baterią, było by żal, gdyby Sony to popsuło.
    • avatar
     mgkiler
     0
     Sorry Erricson
     • avatar
      szawel
      0
      Jako posiadacz K850 i czający się na C905 powiem. "Co jest kur**?"
      Czyli ze wsparciem softu i nowszymi sterownikami mogę się pożegnać.
      No i design. W "SE" robił go właśnie "E". "S" raczej tylko dostarczał nowe technologie do bajerków, typu lepsze wyświetlacze i aparaty.

      Dokładnie tak jak pisze romisz. Te dwie firmy muszą być razem.
      Zmiany zawsze się przydają, ale szkoda by było aby samo Sony zaprzepaściło to, czego dokonali jako SE. Oby tak nie było.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Przejęcie firmy nie oznacza od razu zmianę jak w kalejdoskopie. Przeiceż po transakcji w będą tam pracować Ci sami ludzie co wcześniej więc oprócz szyldu niewiele się zmieni.

       @romisz k700i nigdy nie miałem ale k800i już tak i herezje wypisujesz że ten telefon ma cichy głośnik. No chyba że chcesz zrobić telefonem dyskotekę.

       PS. Ja o przyszłość tej spółki bym się nie martwił. Zobaczcie sobie japońskie modele SE (a za nimi stoi napewno samo Sony), biją na głowe iPhony itp. :P
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        eh... będzie to samo co z benq-siemens :/