Gry

Sosnowiec stawia na e-sport - da po 1000 zł najlepszym graczom

przeczytasz w 1 min.

Jednym z zadań miasta jest promowanie zdrowych nawyków i aktywizacja społeczeństwa. Równocześnie sukcesy jego mieszkańców przekładają się na korzyści samej miejscowości. Władze Sosnowca wpadły na ciekawy pomysł, łączący oba te elementy. A w sercu znajduje się e-sport.

Choć z każdym rokiem coraz bardziej się to zmienia, e-sport wciąż kojarzy się wielu osobom z brakiem aktywności fizycznej, co zdecydowanie nie jest zgodne z prawdą. Profesjonalni zawodnicy muszą dbać o dietę i formę, aby osiągać duże sukcesy. Dostrzegł to Polski Komitet Sportów Nieolimpijskich i dostrzegają to też władze Sosnowca, przygotowujące coś wyjątkowego: stypendium dla najbardziej uzdolnionych graczy.

Stypendium dla e-sportowców w Sosnowcu

Osiągający dobre wyniki e-sportowiec z Sosnowca będzie mógł liczyć na stypendium w wysokości nawet 1000 złotych. Kwota będzie uzależniona przede wszystkim od rezultatów danego zawodnika. 

Niewątpliwie da się w tym zobaczyć formę inwestycji. E-sport wszak przyciąga coraz większe marki, a największe imprezy (takie jak Intel Extreme Masters w Katowicach) gromadzą dziesiątki tysięcy fanów. Można więc wyciągnąć wniosek, że wprowadzenie tego typu stypendium doprowadzi do sytuacji, w której wszystkie strony coś wygrywają. 

E-sport to też sport. Dobrze widzieć dobrą zmianę

Na razie nie są znane szczegóły na temat tego programu, ale ta sytuacja ma się zmienić już wkrótce. Pojawiają się nawet głosy, że pierwsze stypendia zostaną przydzielone jeszcze przed końcem tego kwartału.

Stypendia dla e-sportowców nie są niczym niezwykłym w Stanach Zjednoczonych. Zresztą tam uczelnie tworzą nawet własne drużyny, dostrzegając w sporcie elektronicznym duży potencjał rozwojowy dla uczniów i studentów. Dobrze widzieć, że w Polsce również ta gałąź jest traktowana coraz poważniej.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Zobacz również te newsy z Polski:

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Torrentowy Pirat
  -9
  Ehh Sosnowiec... Główna siedziba Hugo Bossa, kąpiele w złotych wannach, a teraz e-sporty.
  • avatar
   Matrix100000
   0
   https://tiny.pl/t6qkr
   • avatar
    misionv1
    0
    1000 zł !!!
    WTF ???
    śmiechu warte,
    nadal mają nas za biedaków ...
    nawet myszki bym nie tknął za takie ochłapy ..
    pierdo....e ...:/
    30 tyś to jest sensowna kwora a nie 1\30 tego ...
    kpina i dramat jak traktują szanujących się graczy ..
    To ma być forma aktywacji społeczeństwa ?
    Wole pracować sensownie w domu na własną rękę niż pracować w polskiej branży e-sportowej któraj est skierowana do biedaków czy w polskiej dennej firmie gdzie warunki wcale nie bywają lepsze ....
    Syf i paranoja,
    jak macie szanse to [email protected]%cie z tego pojeb#$go kraju ...

    BTW:
    e-sport nie ma nic wspólnego za sportem nawet jeżeli przestrzega się diety czy ćwiczeń.
    Na siłkę chodzę codziennie co nie znaczy że jestem sportowcem a nie można nazwać sportem "zabawą" nadgarstakami lub \ i męczeniem klawiatury .......................
    Jakiś paralityk umysłowy wymyślił to nazwę,
    jest to zwykły profesjonalny gaming lub pro gaming i taka powinna być mniej więcej nazwa
    Nic poza tym
    • avatar
     dobrysamrytanin
     0
     Coż, moim zdaniem to ciekawa inicjatywa. Owszem może dla profesjonalistów nie jest do duża kasa, ale czemu nie dać młodzieży jakiejś dodatkowej motywacji i szansy na rozwój? Właściwie w Sosnowcu od bodajże trzech lat funkcjonuje Zagłębie E-sportu i ich działalności między innymi na Wośpie jest fajna. Ekipa robi fajne rzeczy i w dodatku cały zysk z akcji jest przekazywany na cele charytatywne, daje szansę na zmierzenie się różnych ekip, tych bardziej profesjonalnych i tych mniej. Gdy ja usłyszałem o akcji byłem pod ogromnym wrażeniem, a z tego co gdzieś tam usłyszałem to coraz ciekawsze eventy robią i cieszy się to dużym zainteresowaniem. Więc czemu nie dać jeszcze dodatkowych środków dla dzieciaków i jeszcze bardziej ich zachęcić, skoro jest na to popyt?