• benchmark.pl
 • Mobile
 • Spada liczba operacji plastycznych twarzy - przez smartfony i upiększane selfie
Mobile

Spada liczba operacji plastycznych twarzy - przez smartfony i upiększane selfie

przeczytasz w 1 min.

Jak informuje Brytyjskie Stowarzyszenie Chirurgów Plastycznych (BAAPS), w zeszłym roku zanotowano bardzo duży spadek liczby operacji plastycznych twarzy. Stać mają za tym smartfony, selfie oraz aplikacje z filtrami poprawiającymi wygląd.

Na naszych łamach poruszamy niekiedy tematy dotyczące zdrowia, sporadycznie nawet urody, ale o operacjach plastycznych jeszcze nie pisaliśmy. Pojawiła się jednak okazja do wspomnienia i o tym. Oczywiście nie bez przyczyny.

Jak informuje Brytyjskie Stowarzyszenie Chirurgów Plastycznych (BAAPS), w zeszłym roku zanotowano bardzo duży spadek liczby operacji plastycznych twarzy - o 44% względem roku 2016. Dane dotyczą oczywiście rynku brytyjskiego i tamtejszych kobiet. Najciekawsza jest jednak przyczyna takiego obrotu spraw.

Zdaniem BAAPS, wpływ mają na to smartfony, selfie oraz aplikacje, które dzięki różnego rodzaju filtrom umożliwiają szybkie poprawienie swojego wyglądu. A o tym, że jest to popularne przekonać może się każdy posiadający konto na którymś z portali społecznościowych.

Trudno dyskutować z tym, czy faktycznie jedynym powodem spadku liczby operacji plastycznych są smartfony i upiększane selfie. Na tyle rynku medycyny estetycznej nie znamy, chociaż jak wspomnieliśmy, duża popularność autoportretów wydaje się obecnie niezaprzeczalna.

Co ciekawe, z tego samego raportu BAAPS dowiadujemy się, że zeszły rok przyniósł też wzrost zainteresowania jednym rodzajem operacji. Zgadliście. Chodzi o zabieg poprawiający wygląd piersi.

Źródło: metro.co

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ShifteD
  6
  i tak od dawna wiadomo że fotoszopa na ryj idąc na miasto się nie ubierze.. no bo przecież operacji plastycznej nie robi się tylko dla selfie na insta no nie?
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Zapewne wyjęte z kontekstu. Wątpie żeby brytyjscy chirurdzy dogonili amerykańskich naukowców w sposobie rozumowania, korelowania pewnych faktów ze sobą i wysnuwania wniosków. To może mieć jakiś minimalny, marginalny, ledwie zauważalny wpływ. Tak przynajmniej zdrowa logika nakazuje myśleć.
   • avatar
    xfire25
    0
    W Korei lepsi specjaliści
    • avatar
     lysycoprobo
     0
     moment takie upiększenie widać od razu na fb na przykład i wygląda to żałośnie to wygładzenie twarzy i w ogóle a dziewczyny wymalowane na ulicy myślą że są gwiazdy a bez tapety na twarzy niektóre są przeciętne a inne brzydkie i tyle elo