Smartfony

Specyfikacja Nokii 2 potwierdzona - nie przypadnie Wam do gustu

przeczytasz w 1 min.

Nokia 2 oferować ma wprawdzie pojemną baterię, ale jednocześnie procesor Qualcomm Snapdragon 212 i tylko 1 GB RAM oraz 8 GB przestrzeni na dane.

Lada dzień zobaczyć powinniśmy nowego smartfona z logo Nokia. Tym razem nastawiać trzeba się na propozycję, która dołączy do grona budżetowców. I one mają swoich odbiorców, ale w tym przypadku może być o zainteresowanie użytkowników naprawdę trudno.

Doniesienia na temat specyfikacji smartfona Nokia 2 pojawiały się już jakiś czas temu i, najdelikatniej to ujmując, nie wyglądały szczególnie optymistycznie. Do sieci trafiły teraz zapisy z programu AnTuTu i niestety potwierdzają wcześniejsze sugestie o bardzo słabych parametrach.

Wprawdzie wyświetlacz o rozdzielczości HD to w niższej klasie cenowej norma, ale już procesor Qualcomm Snapdragon 212 nie zachęca. Najgorzej wyglądają jednak zasoby pamięci - tylko 1 GB RAM i 8 GB przestrzeni na dane. Po testach Nokii 3testach Nokii 5 budzi to ogromne obawy o płynność działania systemu.

Nokia 2 specyfikacja

Tym razem zabrakło zmianki na temat akumulatora, ale najprawdopodobniej to on będzie tu najmocniejszą stroną. Cechować powinien się bowiem pojemnością 4000 mAh.

Nokia 2 kosztować ma 99 dolarów. Czy w przypadku potwierdzenia przez producenta powyższej specyfikacji, będzie tej ceny warta?

Źródło: phonearena

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  4
  8GB przestrzeni na dane, czy 8GB storage/flash, z czego 5-6GB zajmie sam system z wbudowanymi aplikacjami, a całość po aktualizacjach będzie zajmować ok. 7GB?
  W efekcie różnica jest znacząca pomiędzy 8GB, a 1-2GB do użytku.
  • avatar
   scooby
   -1
   Ciekawe ze producenci nie chcą robic upgrade Androida na starszych modelach argumentując to „hardware jest za slaby aby uruchamiać najnowszy system” a tutaj taki Microsoft(Nokia) wyskakuje z flakami ze średniaka sprzed 5-6 lat a na nim system w wersji 7.1.1.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    cena jest ok, ale żeby było 1.5GB RAM, oraz jeszcze jeden niezwykle ważny argument ........ aktualizacje i otwarcie dla "majsterkowiczów", tj. opublikowane stery nawet jako binarne bloby, i łatwe upchnięcie nowego firmware z koniecznością przepisania wygenerowanego kodu po restarcie, a przed upchnięciem wejście w tryb zezwalający na upgrade.

    póki co w smarkfonach panuje crackowanie. szkoda.