Gadżety

Sphero Bolt, czyli nauka przez zabawę wchodzi na kolejny poziom

przeczytasz w 1 min.

Sphero Bolt to najnowsza wersja kulki, którą można zaprogramować i bawić się za pomocą smartfona. Tym razem jej obudowa jest przezroczysta, a w jej wnętrzu znalazło się miejsce dla wyświetlacza LED.

Kojarzycie Sphero? To te malutkie kulki, które są w rzeczywistości robotami – można nimi sterować za pomocą smartfona i można je też zaprogramować, dzięki czemu dają zabawę zarówno tym młodszym, jak i starszym gadżeciarzom. Sphero Bolt to najnowsza, a zarazem najbardziej zaawansowana wersja.

Co ją wyróżnia? Otóż robot Sphero Bolt to przezroczysta kulka z programowalnym wyświetlaczem LED (8x8). To otwiera drzwi do nowych form zabawy i znów kreatywność jest jedynym, co może ograniczać użytkowników. 

Sphero Bolt robot

Poza tym Bolt oferuje to, co jego poprzednicy, a także: czujniki podczerwieni i oświetlenia (dołączające do akcelerometrów i żyroskopów) oraz magnetometr ułatwiający sterowanie tym maleństwem. Plusem, którego nie można pominąć, jest też pojemniejszy akumulator – robot będzie działać dwie godziny od ładowania do ładowania.

Cel stworzenia tego robota jest taki sam jak zawsze – twórcy przekonują, że chcą każdemu dać szansę na naukę przez zabawę. Ile za taką możliwość trzeba zapłacić? Sugerowana cena to 150 dolarów.

Źródło: Sphero, New Atlas

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  HomeAudio
  1
  Niech dorzucą jeszcze jakąś kamerkę z transmisją na żywo do telefonu (cokolwiek badziewnego wystarczy) i biorę :D
  • avatar
   kosq83
   1
   Wychodzi ze szkoły, rowera już nie ma.