Internet

Spotify ma 140 milionów aktywnych użytkowników - jesteście wśród nich?

przeczytasz w 1 min.

Spotify to popularna usługa strumieniowania muzyki, także w naszym kraju. Czy jesteście na liście jej aktywnych użytkowników? Dajcie znać!

140 milionów – tyle wskazuje już licznik aktywnych użytkowników serwisu Spotify. „Aktywnych”, to znaczy, że tylu właśnie użytkowników przynajmniej raz w miesiącu korzysta z możliwości strumieniowania muzyki za pomocą tej – przy takich liczbach nie trzeba tego ukrywać – najpopularniejszej tego typu usługi na świecie.

Spotify zaczyna więc powoli nabierać wiatru w żagle, choć jego sytuacja wciąż jest marna. Nie wiemy, ile dokładnie osób spośród tych 140 milionów opłaca abonament Premium, ale najpewniej więcej niż jedna trzecia, bo zaledwie w marcu ich liczba przekroczyła 50 milionów. To jednak wciąż za mało.

Właściciele serwisu opublikowali bowiem raport finansowy za rok 2016. Przychody wyniosły w nim aż 3,3 miliarda dolarów, ostatecznie jednak, na czysto, pozostało Szwedom… 389 milionów straty. 

Powodem są koszty, które Spotify musi ponosić, by oferować to, co oferuje, a więc różnego rodzaju umowy licencyjne, które złożyły się na kwotę 2,75 miliarda. Kolejne setki milionów poszły na rozwój produktu, marketing, koszty administracyjne itd.

Aby zachęcić ludzi do korzystania z abonamentu Spotify Premium, właściciele serwisu organizują co jakiś czas akcje, dzięki którym o korzyściach płynących z jego opłacania można przekonać się na własne uszy. Jedna taka promocja trwa nawet teraz – można zdobyć 3 miesiące abonamentu za 99 groszy.

O tym zaś, że Spotify jest najpopularniejszą płatną (choć bezpłatną zresztą też) usługą strumieniowania muzyki najlepiej niech świadczy fakt, że drugie na tej liście Apple Music może pochwalić się bazą jedynie 27 milionów abonentów.

Źródło: TechSpot, The Verge

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  malpitrzon
  6
  Jak się nie chce piracić muzyki to jaka jest alternatywa? W tej cenie zostaje Spotify i mu podobne. Dzięki temu od kilku lat nie ściągnąłem nielegalnej muzyki.
  • avatar
   ooooo
   3
   Jest promocja, są aktywni użytkownicy. Testuję teraz tę aplikację, ale to chyba aplikacja nie dla mnie. Nie ma utworów na które poluję od dawna. U niektórych wykonawców jest po jednej, najpopularniejszej płycie.
   • avatar
    kaylo
    2
    Nie ma muzyki w wysokiej rozdzielczości, ba nawet jest dużo utworów które nie mają nawet 320kbps, podziękuję.
    • avatar
     endrju_pl
     2
     Słucham codziennie i dodałem brata w Spotify Family. W domu na PC i w samochodzie przez BT. Praktycznie nie słucham obecnie muzyki w inny sposób.
     • avatar
      gieteiks
      0
      Czasami odpalę aby coś tam grało, ale w wersji free
      • avatar
       Finear
       0
       nie, korzystam z deezera
       ma wiecej muzki która lubie
       • avatar
        Miras1990
        0
        Ja korzystam ze Spotify na wszystkich urządzeniach i nie mam zamiaru zmieniać tej usługi. Oni mają najlepszą aplikację na urządzenia mobilne i PC.