Internet

Spotify zwiększy ograniczenia dla darmowych kont

przeczytasz w 1 min.

Nieco gorsza jakość i obecność reklam to za małe ograniczenia, przynajmniej według wydawców.

Spotify App

Do tej pory jeśli nie chcieliśmy korzystać z płatnej wersji Spotify, musieliśmy pogodzić się właściwie jedynie z nieco gorszą jakością dźwięku oraz obecnością reklam. Wkrótce jednak to może się zmienić. Właściciele szykują spore zmiany, które ograniczą dostęp do biblioteki utworów. 

Zmiany nadejdą na pewno, nie wiadomo tylko jak drastyczne. Według niektórych źródeł Spotify wprowadzi tak duże ograniczenia, że użytkownicy bez konta Premium będą mogli odsłuchać tylko jednego lub dwóch utworów z najważniejszych albumów, podczas gdy abonenci bez zmian będą mieli dostęp do całego nagrania. Inne rozwiązanie: limit czasowy.

„Chcą, by użytkownicy, którzy nie płacą czuli, że coś ich omija, a nie tylko że muszą posłuchać kilku reklam” – mówi jedno ze źródeł, które ponoć jest blisko całej sprawy. W rzeczywistości jednak nie chodzi tu najpewniej o zrobienie na złość użytkownikom, ale o problemy z wydawcami. Coraz większa ich liczba skarży się bowiem na stosowany przez Spotify system, a moment odnowy kontraktów już za niecałe dwa miesiące.

Z jednej strony decyzja może spowodować spadek liczby użytkowników (przynajmniej tych nie płacących). Z drugiej jednak usługa kosztuje jedynie 20 złotych miesięcznie i jeśli dzięki dodatkowym ograniczeniom będzie mogła istnieć, to chyba nie jest to takie złe wyjście?

Źródło: Digital Music News, Spotify

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gofru
  7
  Najgorsze w Spotify moim zdaniem jest to, że gdyby puszczali normalne reklamy, byłyby one równie zachęcające do przejścia na premium, a przy okazji generowałyby im zyski. Bo osobiście nie sądzę, że zdobywają pieniądze z autoreklam.
  Wtedy kasa by się znalazła, a część "darmowych" użytkowników byłaby nawet bardziej opłacalna niż abonenci premium.

  Może jestem w błędzie, ale jestem w 100% pewien, że ich sytuacja finansowa miałaby się znacznie lepiej.
  • avatar
   itekiti
   3
   Ja tam płacę, a dodatkowo mam jeszcze jedną osobę z rodziny. Nie uważam, że wydanie w tym wypadku 30 zł miesięcznie na nieograniczoną bibliotekę muzyki jest dużym wydatkiem, a dodatkowo zawsze odnajduję coś nowego co mi się podoba.
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    Już dawno powinni nałożyć spore ograniczenia na darmowe konta.
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Pierwsza działka za darmo. Stara zasada w biznesie.
     • avatar
      kajsks
      0
      Ja tam używam Pandory. Amerykańskie radio, ale jak się trochę pogrzebie to można słuchać w Polsce :). Wszystko co chcę leci. Nie mam żadnego premium.
      • avatar
       xFruciuux
       0
       Matołki powinny cenę tej premki obnizyć zamiast ludzi odpychać ograniczeniami... Ja osobiście kupiłbym, niech zarobią czemu nie ale skoro za bodajże 15 zeta mam mieć jedynie brak reklam których na szczęście wiele nie jest to niezbyt mi się spieszy :| Co innego wersja mobilna gdzie faktycznie zaledwie 7 pominięć na godzinę czy brak możliwości słuchania offline bez posiadania premki jest męczący i dopiero tutaj jako-tako zakup się opłaca. Wracając do sedna wierze że za mocno tej apki nie skopią :/
       • avatar
        Marucins
        -2
        Deb*le kobią sobie grób.

        Jakiekolwiek zmiany na niekorzyść użytkowników powinny być wprowadzone nie wcześniej jak w 2016 roku.

        Do tego czasu wiele osób przejdzie przez darmowy okres próbny fApple Music i przekona się że warto jest wrócić do Spotify.
        • avatar
         Konto usunięte
         -4
         Dziękuje usuwam. Kto ze mną?!!!
         • avatar
          xchaotic
          0
          Glupie pytanie, ale duzo polskiej muzy jest w tym Spotify? jakbym sobie np chcial posluchac punka z lat 80. albo nawet Niemena to jest?
          • avatar
           maciek1o3s
           0
           Typowe, wprowadzili muzyke za free, nalapali uzytkownikown to teraz ich zmusza do placenia bo inaczej bedzie wiecej ograniczen niz przywilejow. Czas wrocic do playlist na youtubie =)