Ultrabooki

Planujesz kupić MacBooka? Mamy ważne informacje w tej sprawie

przeczytasz w 1 min.

Planujesz kupić MacBooka? Jeśli tak, to dobrze, że czytasz ten tekst. Już niebawem Apple zaprezentuje 15-calowego MacBooka Air, więc jeśli jest możliwość to warto chwilę wstrzymać się zakupem.

15-calowy MacBook Air

Według doniesień, które opublikował Mark Gurman z amerykańskiej agencji prasowej Bloomberg, 15-calowy MacBook Air ma zostać zaprezentowany podczas tegorocznej konferencji WWDC, która rozpocznie się 5 czerwca tego roku i to właśnie w tym dniu ma odbyć się jego premiera. Warto od razu dodać, że rozpoczęcie sprzedaży nowych komputerów nastąpi nieco później.

W poprzednim roku MacBooki Air z układem M2 zaprezentowane zostały 6 czerwca, a ich sprzedaż rozpoczęła się 15 lipca.

apple m2
Układ Apple M2

Poza wspomnianym laptopem, w trakcie konferencji swoją premierę będą miały nowe wersje systemów operacyjnych - iOS 17, macOS 14, watchOS 10 oraz tvOS 17. Mówi się także o okularach obsługujących technologię wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, ale te plotki traktować trzeba z przymrużeniem oka.

Pierwsze plotki na temat 15-calowych MacBooków Air pojawiły się na początku 2021 roku, a na początku kwietnia opublikowano doniesienia o rozpoczęciu produkcji wyświetlaczy, które będą montowane w tych komputerach. Pod koniec kwietnia analityk Ming-Chi Kuo podał, że laptopy te wyposażone będą w układ M2, tak samo jak ubiegłoroczne, 13-calowe modele.

Przewidywana specyfikacja

W porównaniu do mniejszego modelu, wygląd nowego komputera nie ulegnie zmianie. Jedyna różnica wynikać będzie z wielkości wyświetlacza. Będzie także notch, kamera 1080p, złącze MagSafe 3, dwa porty USB-C/Thunderbolt 3, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm oraz Touch ID.

Źródło: Bloomberg, MacRumors; grafiki: Apple

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    zack24
    3
    Hmmm, a inni producenci się pocą, wypuszczając nowe modele. Apple ma to gdzieś i robi tylko większy wyświetlacz - brawo. Mistrzowie marketingu zrobią z tego trzęsienie Ziemi i rzesza wyznawców będzie skłonna wydać ostatnie pieniądze, żeby mieć większego maćka i nie szkodzi, że będzie cięższy - taki ma być! Tak jest właściwie!
    I od razu uprzedzam, że stać mnie na maca, ale jestem praktyczny i wolę bardziej wszechstronne rozwiązania za sensownie skalkulowaną cenę.