• benchmark.pl
 • Gry
 • S.T.A.L.K.E.R. 2 powstaje (i to jest ta dobra wiadomość)
Gry

S.T.A.L.K.E.R. 2 powstaje (i to jest ta dobra wiadomość)

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
11 komentarzy Dyskutuj z nami

Kolejna dobra wiadomość jest taka, że czuwają nad nią autorzy oryginalnej trylogii, a więc zespół GSC Game World z Ukrainy. Jaka zatem jest ta zła wiadomość? Cóż, może na razie nie warto się za bardzo ekscytować grą S.T.A.L.K.E.R. 2.

Jeżeli nie wierzyliście w to, że marzenia się spełniają, to część z was właśnie otrzymała dowód na to, że może być jednak inaczej (czasem trzeba tylko na to dłużej poczekać). Ekipa GSC Game World oficjalnie zapowiedziała grę S.T.A.L.K.E.R. 2 – pełnokrwistą kontynuację jednej z najbardziej klimatycznych serii tego stulecia. Niestety są też gorsze wiadomości…

Przede wszystkim warto przypomnieć, że o grze S.T.A.L.K.E.R. 2 mówiono już wcześniej ...i to dużo wcześniej, bo w 2010 roku. Premiera miała odbyć się dwa lata później, ale w tak zwanym międzyczasie ukraińskie studio GSC Game World zostało zamknięte, przez to także rozwój samego projektu został zatrzymany.

Trzy lata temu jednak ekipa GSC Game World powróciła do żywych i – przypomnijmy – zdążyła już nawet przekazać w ręce graczy swoje pierwsze dzieło, którym są Kozacy 3. Do doskonałości trochę zabrakło, ale zespół z Ukrainy udowodnił, że wciąż potrafi dać grze „to coś”.

„To coś”, mamy nadzieję, pojawi się również w grze S.T.A.L.K.E.R. 2, o której twórcy niespodziewanie przypomnieli. Wystartowała (niezbyt rozbudowana) strona projektu, która każe nam przekazać przy okazji wspominaną gorszą wiadomość. Jaką?

Otóż autorzy oryginalnej stalkerowej trylogii na przygotowanie jej kontynuacji będą potrzebować bardzo dużo czasu. Jeśli należy to rozumieć tak, jakby nakazywała to logika, to premiera gry S.T.A.L.K.E.R. 2 została zaplanowana na ...2021 rok.

Stalker 2 2021

Źródło: GSC Game World, PC Gamer

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Duparomana
  I bardzo dobrze!!! Niech robią tylko dobrze.
  6
 • avatar
  Dragonik
  Niech dadzą tego lektora który był w pierwszej części.
  5
 • avatar
  Dudi4Fr
  Jaram się od wczoraj wieczora bardziej niż reaktor 4 w 1986!

  Tylko te 4 lata czekania :(
  3
 • avatar
  Macieyerk
  Myślałem, że GSC nie zrobi już Stalkera 2. Fakt większość oryginalnego (jeżeli nie wszyscy) zespołu odeszła i przeszła do 4AGames. Mimo wszystko jestem mega podekscytowany bardzo miła wiadomość na początek dnia.
  2
 • avatar
  dariozpata
  Być może Stalker 2 może okaże się dobrą grą ale warunek jest jeden! Maksymalne uproszczenie rozgrywki! Byłem w ciężkim szoku kiedy odpaliłem STalkera 1 a moja postać została postrzelona i się wykrwawiła na śmierć! Po tym zdarzeniu natychmiast usunąłem grę z dysku!
  Stalker 2 musi być inny i o wiele bardziej przystępniejszy bo w grach FPS nie chodzi o to aby się męćzyć ale fun! A fun jest wtedy kiedy strzelam do przecinwików a ci nie mogą mi nic zrobić!
  -4
 • avatar
  Konto usunięte
  Rzucą assety, trochę gameplayu w dobrym klimacie, scena połata i będzie po staremu, czyli fajna gra ^^
 • avatar
  malpigwalt
  Po beznadziejnym Fallout 4, to następna gra na którą czekam z niecierpliwością.
 • avatar
  JSTMB
  Jaram się niesamowicie, 3 lata to dużo czekania aż chyba się zahibernuję :E