Gry komputerowe

Budżet Star Citizen to już 200 mln dolarów, wkrótce darmowy tydzień

przeczytasz w 1 min.

Jeśli chodzi o crowdfunding, Star Citizen to absolutny hit. Na produkcję powstającą za pieniądze graczy udało się zebrać już ponad 200 milionów dolarów.

Jeśli myślicie, że graczom znudziło się czekanie na Star Citizen, to… jesteście w błędzie. Nie przestają oni dokładać pieniędzy do budżetu, który oficjalnie przekroczył już poziom 200 milionów dolarów.

Star Citizen – 200 milionów dolarów w budżecie

Dokładnie 17 listopada na koncie Star Citizen pojawił się dolar numer 200 000 000. Sprawia to, że ta wciąż znajdująca się w fazie alfa gra już teraz ma jeden z największych budżetów w historii branży. Współzałożyciel odpowiedzialnego za nią studia Cloud Imperium Games zwrócił ponadto uwagę na to, że jest to absolutnie największy hit crowdfundingowy – żaden inny projekt nie został wsparty aż tak hojnie przez użytkowników.

Star Citizen screen

Historia Star Citizen rozpoczęła w 2012 roku i od początku gra ta cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Już dwa lata później na koncie twórców znajdowało się 50 milionów dolarów, jeszcze przed końcem 2015 roku – 100 milionów dolarów, a w maju 2017 roku przekroczona została granica 150 milionów dolarów. Jak więc widać – popularność właściwie nie maleje.

Zagraj w Star Citizen za darmo

Data premiery Star Citizen to jedna wielka niewiadoma. Aktualnie gra znajduje się na etapie „alfa 3.3”, będącym jedynie przedsmakiem tego, co ma czekać w pełnej wersji. O tym, jak to wygląda, każdy zainteresowany będzie mógł przekonać się jeszcze w tym miesiącu.

Od 23 do 30 listopada odbędzie się „2948 Free Fly”, czyli wydarzenie, w ramach którego wszyscy chętni będą mogli za darmo sprawdzić Star Citizen w akcji – zasiąść za sterami wszystkich statków (udostępnianych falami), polatać nieco, a także wylądować na planecie Hurston i dokładnie ją zwiedzić. A tak prezentuje się obecnie ta produkcja:

Źródło: Hexus, VG247, Roberts Space Industries

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Skaza
  8

  Bajko, trwaj...

  To chyba jedna z niewielu sytuacji, w których bardziej opłacalne jest samo tworzenie gry, od zakończenia i wypuszczenia produktu na rynek.

  • avatar
   xbk123
   4
   Alpha 3.3... premiera tuż za rogiem.
   • avatar
    xxx.514
    2
    X4 Foundations już na koniec listopada, będzie wesoło.
    • avatar
     xmexme
     2
     ..... zasypiam
     • avatar
      Yukko
      2
      6 lat i gra nadal w alfie? Na moje zdanie to ta gra nie ma nawet na siebie klarownego pomysłu a twórcy tylko dodają nowe rzeczy.
      • avatar
       Bocian81
       -12
       Żadne Star Citizeny tylko kotlet mielony zbudował ten kraj. Janusze cebulaki hejtu nastał czas !
       • avatar
        apuk666
        0
        Potwornie niedopracowana jak na 20 milionów