• benchmark.pl
 • newsy
 • Klawiatury SteelSeries Apex z szybkim czasem reakcji i 8 poziomami podświetlenia

Klawiatury SteelSeries Apex z szybkim czasem reakcji i 8 poziomami podświetlenia

przeczytasz w 1 min.

Zastosowano w nich dużą spację i aż 6 strzałek kierunkowych

SteelSeries Apex klawiatura

Firma SteelSeries zaprezentowała na targach CES 2013 dwie nowe klawiatury dla graczy – Apex oraz Apex [RAW].

Klawiatury SteelSeries Apex mają charakteryzować się między innymi niskim profilem klawiszy standardowych i nieco wyższym przycisków makro oraz funkcją Anti-ghosting, zapobiegającą przed błędami przy jednoczesnym wciśnięciu nawet do 20 klawiszy. Ich najważniejszą cechą ma być jednak bardzo szybki czas reakcji – jak zapewnia sam producent – „najszybszy na świecie”.

Jako że są to klawiatury dedykowane graczom, poza Anti-ghostingiem znalazło się kilka innych funkcji. Na klawiszu W producent umieścił między innymi dwie małe wypustki, które mają umożliwić szybszy powrót do odpowiedniego układu. Jest też powiększony klawisz spacji oraz opcja wyłączenia klawiszy Windows. Niemałą niespodzianką może być dodanie dwóch klawiszy kierunkowych przy „strzałkach”, mianowicie górnych skosów.

Producent przyznaje, że dużą wagę przywiązano także do wyglądu klawiatur. Poza samym projektem, który odbiega nieco od standardu, dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu użytkownik może modyfikować rozmieszczenie kolorów oraz intensywność podświetlenia.

Klawiatura SteelSeries Apex umożliwia niezależny dobór barw podświetlenia w 8 poziomach intensywności. Oprogramowanie ActiveZone pozwala na zaprogramowanie każdego klawisza w 4 różnych warstwach – co łącznie daje 504 funkcje. Są także 22 przyciski makro. Wersja z [RAW] w nazwie ogranicza się wyłącznie do białego podświetlenia, 2 warstw programowania klawiszy i 17 przycisków makro.

„Klawiaturami Apex przedstawiamy zupełnie nowy zakres funkcji dostosowanych specjalnie dla graczy. Nowatorski system SteelSeries ActiveZone pozwala na łatwiejszy i szybszy dostęp do zaawansowanych opcji modyfikacji.” powiedział Bruce Hawver, dyrektor zarządzający SteelSeries. „Apex oraz Apex [RAW] zostały zaprojektowane, by gracze mogli szybko reagować, działać taktycznie, a także dostosowywać i zmieniać swoją klawiaturę do wymogów danej gry.”

Klawiatury te trafić mają na rynek już na początku drugiego kwartału bieżącego roku. Ich ceny to odpowiednio 99,99 (Apex) oraz 69,99 euro (Apex [RAW]).

Źródło: SteelSeries

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  "Producent przyznaje, że dużą wagę przywiązano także do wyglądu klawiatur." - jak dla mnie wygląda jak świecąca cegła :P
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Tęczowy mi się kojarzy z czymś nieprzyjemny
   • avatar
    Diana Socha
    0
    o! wreszcie będę w spację trafiać bez problemów ;)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Pare dni temu zamowilem logitecha k750, ma ktos i moze sie wypowiedziec jak sie sprawuje?
     • avatar
      erystr
      -1
      A mi się podoba bardzo ta kalwiatura :) Tylko ten klawisz spacji taki nieco dziwnie wygląda :/
      Mam obecnie Microsoft SideWinder X4 ale przydałaby się funkcja zmiany koloru podświetlenia klawiszy w niej ;)
      • avatar
       Mulciber
       -2
       W końcu jakaś klawiatura gamingowa która nie wygląda jak dla 10 latka :D
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Kaszana, że nie jest mechaniczna. To byłoby coś godnego rozpatrzenia a tak to kolejna choinka.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Klawiaturka jak najbardziej mi się podoba i jak uzbieram troche kaski to musze wymienic mojego Razer'a Lycosa. Tego Razera nie polecam nikomu, chyba że komus kto ma zamiar tylko pisać na niej i to bardzo mało. Po kilku miesiącach klawisze mi sie zacinają i często nie łączą.
         • avatar
          michas002
          0
          Razer robi wysokiej jakości sprzęt, który niestety szybko się psuje, z wyjątkiem mechanicznych klawiatur. Co to SS Apex ładnie się prezentuje, ale ja poczekałbym na jakieś testy i opinie. Mimo wszystko 300 zł za "zwykła" klawiaturę z podświetleniem to sporo ( moim zdaniem)