Ciekawostki

Zagraj w Ponga czekając na zielone światło

przeczytasz w 1 min.

Dwóch studentów niemieckiego HAWK University of Applied Sciences and Arts postanowiło sprawić, by czas oczekiwania się tak nie dłużył.

STREETPONG

Chcesz przejść przez ruchliwą jezdnię, ale to piekielne światło nie chce się zmienić z czerwonego na zielone. I mijają sekundy i minuty… Znasz to? Dwóch studentów niemieckiego HAWK University of Applied Sciences and Arts postanowiło coś z tym zrobić, sprawiając, że czas oczekiwania nie będzie się tak dłużył. Oczywiście nie mają możliwości go jako tako skrócić. Ale umilić, to już co innego.

Sandro Engel i Holger Michel z HAWK University zmodyfikowali nieco przycisk na sygnalizacji świetlnej dla pieszych. Standardowo wciskamy go, a na ekranie pojawia się napis „Proszę czekać”, co też czynimy. Tutaj otrzymujemy natomiast możliwość rozegrania partyjki w legendarnego Ponga.

STREETPONG pozwala na zabawę z osobą oczekującą na zmianę światła po drugiej stronie przejścia. Tak długo jak jest czerwone – możemy grać, a animacja na ekranie pokazuje nam ile czasu nam jeszcze pozostało. Gdy światło zmieni się na zielone, gra zostaje zakończona, a my możemy spokojnie przejść przez ulicę.

Trzeba przyznać, że rozwiązanie to jest bardzo pomysłowe. Poza zwiększeniem komfortu pieszych, może też pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo na drodze. Karanie nic nie da, ale zatrzymanie osoby przed jezdnią, na jedną partyjkę – już może. Tak powinno rozwiązywać się problemy w nowoczesnych miastach.

Co byście powiedzieli na takie rozwiązanie w Polsce?

Źródło: PopUpCity, ThisIsColossal

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  DanteGamer
  4
  Pomysł faktycznie bardzo ciekawy. Jednak zazwyczaj ludzie, którym się dłuży stanie na światłach się spieszą i nie mają ochoty na zabawę.
  Może też zdarzyć się sytuacja, że po drugiej stronie jezdni nikt nie będzie stać, albo akurat grupa społeczna stojąca po drugiej stronie jezdni (np. kultowe już babunie w moherowych beretach) nie jest do tego typu zabaw przyzwyczajona. Skutkiem tego będzie to, że więcej czasu spędzimy na oczekiwaniu na drugiego chętnego, co sprowadzi się do tego samego, co czekanie na zielone światło.
  Poza tym w Polsce dochodzą również "to za drogie", "trzeba będzie wszystko zrobić na nowo", "po co przedobrzać", "kopiować szwabów?!", a więc argumenty, które sprawią, że takie coś nie ma szans przejść. A szkoda.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   A tymczasem w Anglii mozna przechodzic na czerwonym i nikt z tego problemu nie robi. Wolny kraj :)
   • avatar
    deseczka
    1
    Nie no super news tylko trochę taki z przed dobrych dwóch lat...
    http://www.wykop.pl/link/1254587/streetpong/
    http://www.rmf24.pl/ciekawostki/news-ping-pong-grzebien-fortepian-i-senior-czyli-nietypowe-przejs,nId,770162
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     To jak to bez 60 FPS w Ultra z MSAAx8 i 4k nie ma gry tak samo jak bez litra nie ma jazdy.
     • avatar
      Q'bot
      -15
      A po tygodniu pierdyliard bakterii od którego pieszy umrze minutę po zmacaniu ekranu dotykowego :P
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       W naszym pięknym kraju zaraz by to stłukli
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        ja bym w lotki zagral. jako siatka robi cala ulica :D