Internet

Oto Subtiled - „tworzenie napisów jeszcze nigdy nie było tak proste”

przeczytasz w 1 min.

Subtiled.com to darmowa aplikacja webowa do tworzenia napisów do filmów. Intuicyjna w obsłudze, a przy tym bardzo funkcjonalna, jak przekonują jej autorzy z lubelskiej firmy Euro Alphabet.

Skomplikowane i nieefektywne – takie jest obecne oprogramowanie, z którego korzysta się w celu tworzenia napisów do filmów. Tak przynajmniej przekonuje lubelski zespół Euro Alphabet, który przygotował „prostą i funkcjonalną alternatywę” w postaci aplikacji Subtiled.com.

Aplikacja jest dostępna za darmo i nie wymaga instalacji, jako że działa bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Równocześnie jej autorzy zapewniają o wysokim poziomie bezpieczeństwa, dzięki szyfrowaniu połączenia (SSL). To oczywiście nie koniec atutów, jakimi chwali się firma z Lublina. 

Subtiled obsługa

Subtiled.com ma zyskać uznanie w środowisku tłumaczy przede wszystkim za sprawą prostego i przejrzystego interfejsu. Użytkownik jest prowadzony „za rączkę” od etapu do etapu, a „niski poziom trudności obsługi” ma obowiązywać od pierwszego z nich aż do samego końca. Napisy można pobrać w SRT lub DFXP.

Kolejnym plusem tej webowej aplikacji ma być obsługa rozmaitych formatów – od standardowych plików wideo, takich jak MP4 i FLV, po materiały z platform internetowych typu YouTube czy Vimeo. Autorzy deklarują ponadto dalszy rozwój swojego oprogramowania. 

Subtiled darmo

„Po tym, jak udoskonalimy aplikację o nowe funkcje, planujemy rozszerzyć naszą działalność na Stany Zjednoczone, Niemcy oraz inne państwa Europy Zachodniej. Zamierzamy też przygotować wersję mobilną” – mówią. 

Jak Euro Alphabet chce zarabiać na darmowej aplikacji? Otóż zadanie stworzenia napisów będzie można w prosty sposób przekazać zespołowi, który zajmuje się realizacją takich zleceń na co dzień. Innymi słowy, ekipa z Lublina liczy, że uda się w ten sposób zyskać nowych klientów.

Źródło: Euro Alphabet

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Yamaraj6
  7
  Ja już nawet sobie nie wyobrażam jak można się nie szanować oglądając film nagrywany z kina.
  • avatar
   Vendeur
   1
   @euroalphabet - jaja sobie robicie? Aplikacja działająca tylko przez przeglądarkę bez możliwości pobrania na dysk? I ja mam teraz wgrywać do sieci plik wideo 25GB, bo Wy zrobiliście tylko wersję webową...?

   Oczywiście mogę sobie ten plik przekonwertować i wgrać mniejszy, ale to chyba nie o to chodzi. Bez wersji na komputer zapomnijcie o czymkolwiek.
   • avatar
    solasoft
    -1
    Zal mi ludzi ktorzy w ogole ogladaja co kolwiek na mobilnych urzadzeniach z glosnikiem (mono) 1W
    Nie wspominajac o jakosci nagrania kamera w kinie. Bez komentarza w ogole.
    • avatar
     Guczi04
     -10
     NapiProjekt Qnapi wymiata na Ubuntu. Są tam nawet napisy do filmów nagrywanych z kin!
     • avatar
      Balrogos
      0
      Jak wklejic video z dysku xD?