Dyski

Super Talent - dyski SSD coraz tańsze

przeczytasz w 1 min.

Jak widać dyski SSD maja się coraz lepiej – na rynek trafiają tańsze wersje, w dodatku cechujące się dość wysokim poziomem wydajności.

Firma Corsair uważa, że oferowanie dysków SSD jest obecnie nieopłacalne. Dyski te, jak twierdzi producent, są stanowczo za drogie i oferują za mało miejsca na dane aby zainteresować nimi posiadaczy komputerów stacjonarnych. Znany producent twierdzi, że w cenie 64-gigabajtowego dysku SSD dobrej marki można kupić kilka terabajtów powierzchni dyskowej. Niemniej Corsair nie mówi „nie” dyskom SSD i chce wprowadzić je do swojej oferty, jednak dopiero gdy uzna, że ich ceny spadły do akceptowanego poziomu.


Nowy dysk SSD Super Talent (Fot. DailyTech.com)

Tymczasem firma Super Talent wprowadziła do sprzedaży nowe dyski SSD, wersje 64 oraz 128 GB. Są to tzw. budżetówki, ponieważ według firmy dyski te są relatywnie tanie: moduł 64 GB kosztuje 179 dol., podczas gdy 128 GB to wydatek rzędu 299 dol.

Super Talent oraz OCZ Technology to obecnie dwie firmy, które starają się wprowadzać na rynek stosunkowo tanie i dostatecznie szybkie dyski SSD, wykorzystujące technologię Multi-Level Cell (MLC) NAND.

Zaledwie 2 tygodnie temu informowaliśmy o tym, że Super Talent rozpoczął sprzedaż dysków SSD MasterDrive OX, które oferowały odczyt na poziomie 150 MB/s i zapis sięgający 100 MB/s. Ceny za te urządzenia wynoszą od 149 dol. za wersję 32 GB, do 419 dol. za 128 GB.

Dziś Super Talent rozszerza swoją ofertę i prezentuje SSD adresowane na rynek low-end. Mowa o serii MasterDrive LX, która ma zadowolić tych klientów, którzy poszukują dobrego dysku SSD, ale jednocześnie ich fundusze są ograniczone. Dyski z serii LX oferują o wiele niższą wydajność w porównaniu do OX: odczyt 100 MB/s oraz zapis wynoszący tylko 40 MB/s. Ale przynajmniej cena też jest znacznie niższa.

Nowości wykorzystują interfejs SATA II i mają zaciekawić m.in. posiadaczy komputerów stacjonarnych. Czy tak się stanie? O tym już nie nam wyrokować.

Źródło: DailyTech.com

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  rahl_r
  0
  Kiepskie(niezbyt szybkie) i pewnie bardzo nietrwałe. Ja postoję i poczekam na 300/300MB/s przy pojemności 256GB (minimum) i cenie na poziomie 150$ z gwarancją na 3 lata.
  • avatar
   Gothar
   0
   Początki są zawsze trudne dla nowego sprzętu, ale jak życie nas nauczyło czas "obniża" ceny. Juz z końcem tego, a początkiem przyszłego roku do super wydajnych Intel'owskich Core i7 Intel obniży swoje superwydajne dyski SSD i bedzie demon demonów poki nie stworza nowej linii ultra wydajnych dysków itd.